Rychlé bydlení v moderní roubence

Často sníte o tom, jak se asi žilo v atraktivně vypadajících roubenkách? Dobrou zprávou je, že tyto druhy staveb patří k velmi žádaným i v současnosti. Tradiční provedení se však muselo patřičně vylepšit, aby se splnily veškeré nároky moderního života.

Moderní roubenky s 3D vizualizací

Pokud si vezmete moderní roubené – domy, určitě nepůjde jen o přírodní vzhled, ale také například o zajištění výborné konstrukce, aby nedocházelo ke zbytečným únikům tepla. Zrealizování vašich představ nebude problém, navíc se jistě vyplatí si nechat poradit od odborníků, kteří se podobnými domy zabývají již několik let. K výhodám patří 3D vizualizace, díky níž detailně uvidíte vše, co jste si naplánovali. Jakmile vše spatříte na vlastní oči, určitě se snadněji rozhodnete, zda by to chtělo ještě nějaké změny a úpravy. Dokonce se dá také zděná stavba projektově jednoduše přeměnit na dřevostavbu, což uvítají všichni, kteří bydlí ve starých a nevyhovujících domech. Po posouzení a začlenění veškerých změn do projektu se přechází ke schválení a následně se uskutečňují tesařské práce.

Moderní roubenky se snadnou montáží

Podle kvalitní dokumentace se realizace provádí snadno a rychle. Jednotlivé díly se číslují, takže následná montáž jde bez potíží. Většinou zabere hrubá stavba moderní – roubenky okolo čtyř až pěti dní. Roubení a konstrukce krovů se vyrábějí jen z certifikovaných materiálů, kam patří hlavně lepená borovice, červený západní a žlutý cedr, smrk nebo masivní konstrukční dřevo. Materiály si projdou procesy hoblování a sušení. Moderní roubené domy se staví klasickým nebo sendvičovým systémem. U sendvičového se vkládá izolace z konopí mezi hranoly o určené tloušťce. Izolovaná vrstva se řídí parametry danými pro nízkoenergetické dřevostavby. Klasika se zaměřuje na obvodové stěny sestavené z cedrových, smrkových či borovicových hranolů.