Saunování nemusí být jen sezónní záležitost

S klesajícími teplotami venku roste zájem o saunování. Pocení v obležení dřeva patří již k dávným ceremoniálům a zdravotním očistám. Pro drtivou většinu lidí je sauna spojena pouze se zimním obdobím, najdou se však i věrní milovníci saunových rituálů. Fandíte zdravému otužování a perfektní relaxaci těla? Pak navštivte saunu ve svém městě nebo vyzkoušejte vyhlášené saunovací zvyky. Co k tomu budete potřebovat?

saunové doplňky

Jako dárek sauna a doplňky

Máte-li doma volný kout nebo místnost, jednoduše ji změníte v relaxační zónu. Stačí si pořídit třeba infrasaunu, která se sice nedá srovnat s klasickou finskou nebo ruskou saunou, své zdravotní účinky ji ale odepřít nelze. Také světelná terapie v podobě osvětlení sauny navede relaxační pocit. Vyznavači klasických saun by rozhodně neměli podceňovat výbavu. Do té patří určitě kilt do sauny, který vynahradí půjčování prostěradla anebo absenci ručníku. Sauna kilt se hodí do každé společnosti a díky kvalitnímu zpracování tkaniny a knoflíkům umožňuje jednoduché upnutí kolem pasu anebo okolo hrudníku. Pro opravdové fajnšmekry se nabízí i župan do sauny, který je cenově dostupný a skvěle se hodí do odpočinkových místností k dokonalé relaxaci. Nezapomínejte na hygienická pravidla a použijte i hadr pod nohy. K tomu vám perfektně poslouží i utěrka do sauny nebo klasický ručník.

Mezi saunové doplňky zahrňte rovněž vědro do sauny. Do něj napusťte vodu a vezměte s sebou dovnitř. Dále se vám bude hodit naběračka do sauny, kterou stačí polévat žhavé kameny a upravovat vnitřní teplotu, případně si přibalte klobouk do sauny, díky němuž budete déle odolávat vysokým teplotám.

Udělejte maximum pro svou pokožku

K saunování nepatří jen pot a žhavé kameny, ale také posilování imunity a zlepšování vzhledu pokožky. Pružnější kůže docílíte přírodním peelingem. Do tašky si přibalte kartáč do sauny anebo rovnou peeling do sauny, speciální přípravek pro prokrvení pokožky a odstranění odumřelých buněk. Mezi další saunové doplňky, které využijete i v domácím prostředí, se řadí i aroma do sauny či vůně do sauny, která dodá každé terapii nádech exotiky. Každé kolo sauny zakončete ochlazováním.