Se sněhovou frézou Honda vás už odklízení sněhu děsit nebude

Napadlo vás někdy, jak těžké bylo udržovat schůdné cesty kolem takového vysokohorského hotýlku, když ještě nebyly sněžné frézy Honda? Většinu z nás otráví i ta trocha sněhu před vjezdem do garáže, ale odhazovat ho hrablem z desítek metrů cest a cestiček, to už je fakt námaha.

fréza na sníh

Fréza na sníh pro opravdové profesionály

Naštěstí si konstruktéři společnosti Honda trochu pohráli, využili zkušenosti z vývoje automobilů a dali dohromady opravdovou špičku na trhu – hybridní sněhové frézy s kombinací pohonu čtyřtaktního spalovacího motoru a elektromotoru. Výhody z toho vyplývající jsou nízká spotřeba paliva, nízké emise a snížená hlučnost a uvítají je všichni, komu není lhostejná ekologie, provozní náklady a vliv frézy na pohodlí ostatních.

Do horských podmínek se nejlépe hodí pásové sněhové frézy s hybridním pohonem, protože se díky pásům neboří do vyšší vrstvy sněhu. Dokážou odklidit až 65 t sněhu za hodinu a to do vzdálenosti kolem 80 cm. Díky hydrostatickému pojezdu můžete plynule regulovat rychlost a čistit i členitou plochu, navíc lze, podle potřeby, odklízet sníh po vrstvách.

Fréza má dvoustupňový frézovací mechanismus, který zajistí dokonalý sběr a odhoz i mokrého sněhu. Nabírací šnek je z kvalitního, tvrdého a pevného materiálu, nekroutí se a poradí si i s namrzlým sněhem na každém povrchu, včetně zámkové dlažby.

Frézy Honda i v menším provedení

Velké profi sněžné frézy jsou vhodné pro ubytovací zařízení, firmy nebo horské obce, které čistí přístupové cesty všem obyvatelům. Pro použití kolem domů se hodí menší varianty, například kolové sněhové frézy Honda HS550. Jedná se sice o nejmenší motorovou frézu Honda co do velikosti, její výkon je ale naprosto dostačující pro udržování zimních komunikací v nižších polohách. Výhodou je její lehká konstrukce a snadná ovladatelnost. Stejně jako u větších modelů i tady jde o benzinovou frézu, naštěstí jsou všechny s funkcí Easy start, takže i v mrazivém počasí startují na první zatáhnutí.