Sháníte zátěžový koberec? Zkuste kobercové čtverce

barkotex.cz
barkotex.cz

Zátěžové koberce jsou takovým druhem koberců, které se pořizují převážně z dvou důvodů. Disponuje velmi vysokou odolností a jsou schopné snášet velmi vysokou zátěž.

Tím, že dokáží vzdorovat velkému opotřebení, nachází své uplatnění na frekventovaných místech. Jedná se například o velké veřejné prostory, jako jsou školy, úřady, obchody či restaurace, své výhody prodají také v jednotlivých domácnostech. Zde jsou k nalezení především v předsíních, chodbách či pracovnách.

Zátěžový koberec totiž velmi dobře vzdoruje vysoké zátěži, jako například vlivům koleček kancelářských židlí. Díky své vysoké odolnosti se hodí téměř všude. Pokud tedy máte v plánu nákup takovéhoto koberce, máme pro vás tip. Zkuste zátěžové kobercové čtverce.

Co to jsou kobercové čtverce?

Kobercové čtverce jsou v podstatě dílce vytvořené z koberce, jehož rubová vrstva je speciálně upravena pro pokládku právě jednotlivých dílců. Jejich největší přednost spočívá v jednoduchosti jejich pokládky a případné opravy poškozeného místa. Pokládku zvládnou i méně zkušení kutilové, ale vždy je lepší svěřit tuto odpovědnost do rukou profesionálů tak, aby byl výsledek co nejlepší.

Existují dvě možnosti, jak pokládku realizovat. Buď je pokládáme na podlahu na volno či s použitím nějaké fixace. Používá se obyčejná oboustranná lepicí páska nebo speciální fixační nátěr.

Kombinace kvalitního materiálu a ohromujícího designu

Kobercové čtverce se vyrábějí z kvalitního materiálu, který v kombinaci se spolehlivým zpracováním zajišťuje dlouhodobou výdrž. Ať již koberec chcete pro domácí či komerční účely, ať jej plánujete použít na pokrytí celé podlahy či pouze její části, kobercové čtverce vám vždy spolehlivě poslouží.

Pokud by se Vám koberec i přes jeho vysokou odolnost poškodil, nezoufejte, bezproblémová je i jeho případná výměna. Poškozený díl jednoduše odloupnete a místo něj přilepíte nový. Kobercové čtverce zároveň umožňují snadnou manipulaci se zařízeními umístěnými pod podlahou, například při výměně podlahy či při vedení kabeláže apod., nebude nijak těžké příslušné čtverce odlepit a po provedení práce je znovu přilepit na to samé místo.

Vzhled kobercových čtverců lze definovat jako elegantní a jednoduchý zároveň. Design takových koberců si můžete zvolit ze široké palety barev a vzorů. Navíc tyto vzory a barvy můžete libovolně kombinovat a skládat do nejrůznějších obrazců a podob. Pozitivní zprávou je fakt, že žádné vlivy (sluneční paprsky, čisticí prostředky apod.) tento vzhled neovlivní ani po delším časovém úseku.

Při výběru sledujte z jakého materiálu je daný koberec vyroben a jakým způsobem. Dále sledujte délku a provedení vlasu, případně složení podkladové vrstvy. O jednotlivých materiálech a způsobech výroby si můžete přečíst zde.

Přehled konkrétních značek

Nemáte-li přehled o aktuální situaci na trhu se zátěžovými koberci, nechte si doporučit jedny z nejlepších značek:

  • Westbond: Jedná se o kolekci od společnosti Forbo. Soustředí se zejména na kreativní design a kvalitu produktu, jenž je vyráběn ze lnu, bavlny či polyesteru.
  • Fessera: Opět se bavíme o produktu společnosti Forbo, tentokrát se jedná výhradně o koberce pro kancelářské a komerční účely.
  • Burmatex: Naprostá klasika mezi výrobci koberců. Tato britská firma se řadí mezi světovou špičku ve svém oboru. Je typická, kromě jedinečného designu, svými speciálními druhy koberců, které se vyrábějí pomocí unikátních metod. Jako příklad uveďme například metodu vpichovaného vlákna.

Pokud máte o zátěžové kobercové čtverce těchto značek zájem, můžete si je pořídit ZDE.