Starožitné skříně a skříňky do moderního bytu

Zařizujete si bydlení a přemýšlíte, které kusy nábytku do něj pořídit? Pokud se chcete odlišit od většiny moderně vybavených domácností, zkuste do něj začlenit i starožitný nábytek. Ten v kombinaci s moderními prvky dokáže hotové zázraky. Podívejte se s námi, jak zakomponovat do moderního bytu starožitné skříně a skříňky.

Poskytnou úložný prostor a zútulní domov

Se starožitnou šatní skříní zabijete ne dvě, ale hned tři mouchy jednou ranou:

  • získáte potřebný úložný prostor pro své věci
  • zútulníte si domov neotřelým kusem nábytku
  • vnesete trochu historie do svého života

Vsaďte na kontrast

Říkáte si, že natolik odlišné styly nábytku nemůže jít sladit? Že se budou vzájemně „bít“? Omyl.

Pokud půjdete na kombinování nábytku „od lesa“, můžete docílit velmi působivých výsledků. Máte pokoj vymalovaný světlým barevným odstínem? Dívejte se po starožitných skříních z tmavšího dřeva.

starožitné skříně a skříňky

Využijte prostor na maximum

Už naši předkové věděli, že pro dostatek úložného prostoru je zapotřebí využít prostor na maximum. Škoda každého nevyužitého místa. Proto se již v minulosti vyráběly rohové skříňky.

Kde sehnat starožitné skříně a skříňky?

Na prodej starožitných předmětů, nábytku nevyjímaje, se zaměřují prodejny se starožitným nábytkem a antik shopy. Někteří obchodníci se nezabývají pouze výkupem starožitností od tuzemských majitelů, ale také dovozem zboží ze zahraničí. Tím se jejich nabídka stává atraktivnější.

Návštěva starožitnictví a antik shopů nepřinesla kýžený výsledek? Zkuste obejít také bazary ve vašem okolí.

2krát ročně můžete navštívit prodejní výstavu s názvem Antique v Praze, kde se scházejí desítky prodejců z celého Česka.

Rozumíte si s moderními technologiemi a internetem? Navštivte online bazary, aukce či e-shopy se starožitným nábytkem, kde lze najít i skříně a skříňky.