Světlo za pár korun

I přesto, že máme v zemi dvě atomové elektrárny, a když budeme hodní, možná nám někdo přistaví i pár bloků navíc, pořád platíme za elektrickou energii jak mourovatí. A blízká budoucnost v tomto ohledu asi jiná nebude. Proto je dobré šetřit, kde se dá, třeba i používáním vhodného osvětlení.

LED světla patří mezi nejspořivější

Možná vás tato informace překvapí, ale stále existuje v našich zeměpisných šířkách spousta domácností, kde se svítí primárně tradičními vláknovými žárovkami. Obyvatelé těchto domovů jsou často přesvědčení o své genialitě a jejich schopnosti pokořit systém. Většina z nich si totiž do zásoby nakoupila vláknovky ještě v dobách, kdy to bylo možné, a stále jich mají plné kredence. Nejspíše stále nepochopili, že je takové svícení stojí několikanásobně více, než by muselo.

Je pravdou, že LED světla byla tehdy docela drahá, nicméně vzhledem k jejich obrovským úsporným vlastnostem se tato investice musela vyplatit každému s přehledem během pár týdnů. V současné době je osvětlení LED asi nejpoužívanějším druhem svítidel nejen u nás, ale obecně na světě.

Jsou doslova všude

LED světla se instalují prakticky všude, kam to jen jde. Jsou standardem ve skladech, sportovních halách, fotbalových hřištích nebo v tělocvičnách. Dají se pořídit v celé řadě variant. Samozřejmě, že nejvíce letí na dračku hlavně žárovky, ovšem velký zájem je i o zářivky, případně LED reflektory.

Ty se dají použít třeba i na zahradách, kde mohou osvětlovat bazén, případně přístupovou cestičku ku brance. Moderní verze navíc není potřeba nechávat zapnuté po celou noc. I když jsou úsporné, přeci jen jejich provoz něco stojí. U posledních modelů je možné zapnout i pohybové čidlo, jehož přerušením se světlo rozsvítí.

Připlaťte si za kvalitu

V případě potřeby nového osvětlení domů nebo do práce si vyberte obchod, který je dostatečně prověřený a kde nakoupíte vše potřebné v odpovídající kvalitě. Takový je třeba e-shop Silring.

S jeho pomocí můžete osvětlit celou domácnost spořivými světly, a přitom dlouho nehledat ta správná. Všechny kategorie na webu jsou zde totiž přehledně roztříděny.