Ten nejlepší čas na výběr bazénu je právě teď

Zima jako když praští – na koupání teď opravdu myslí málokdo. Prim hrají zasněžené kopce a běžkařské stopy. Nenechte se ale zmýlit. Vězte, na pořízení bazénu, respektive na realizaci projektu, není příhodnější doba než teď.

Proč tomu tak je a jaké bazény jsou aktuálně trendy, poradili osvědčení prodejci z Bazén ALBIXON.

Pokud uvažujete o bazénu a nemáte žádnou předchozí zkušenost, měli byste ještě před samotným výběrem zvážit několik důležitých proměnných. V první řadě je důležité to, kam bazén umístíte. Obecně se doporučuje volit slunečné místo, nejlépe otevřené. Zamezíte jak koupání ve stínu, tak tomu, že vám do bazénu budou padat nečistoty.

Do země, či nad zem?

Jakmile zvolíte vhodné místo, přichází na řadu volba samotného typu bazénu. Zajímat vás bude primárně velikost, která záleží na tom, co vám váš pozemek dovolí. Dalším důležitým aspektem je to, zda chcete bazén zapustit do země, popřípadě jej nechat volně stát v prostoru. Obojí má své výhody a nevýhody. Zatímco nadzemní bazén ocení zákazníci s omezeným rozpočtem, kteří chtějí dopřát dětem plnohodnotné koupání větší než nafukovací „brouzdaliště“, bazén zapuštěný do země volí nadšení plavci, kteří chtějí plavat kondičně, včetně skákání a veškerého komfortu, jenž hledají v létě na koupalištích.

Zatímco první alternativu pořídíte za pár tisíc korun ve variantě s gumovým nafukovacím okrajem nebo s pevnou konstrukcí a postačí vám na ni nevelký rovný plácek, do země zapuštěný bazén představuje náročnější variantu, a to jak prostorově, tak finančně. Počítejte s investicí několika desítek tisíc korun, možná i více, v závislosti na vašich preferencích. Pokud se ale odvážíte a do tohoto odvážného projektu se pustíte, tipujeme, že dlouhé roky nebudete litovat.

Specialista na vodní hrátky

Výstavba zapuštěného bazénu je přirozeně náročnější také na údržbu. I s tím ale pomůže kvalitní dodavatel.

Velkou radostí je pak podle realizátorů z ALBIXON výběr designového provedení bazénu. Jak prozrazují, mezi nejoblíbenější designové varianty patří tyto tři typy: přelivové bazény se zaoblenou přelivovou hranou, skimmerové bazény, jež odsávají špinavou vodu a přefiltrovanou ji vrací zpátky, a fóliové bazény vypláštěné těžkou fólií. Ty mají tu výhodu, že si můžeme pohrát jak s jejich tvarem, tak s texturou. Čistě modrá, nebo imitace nejrůznějších kachlí? Vše záleží jen a jen na vás.