Trápí vás výskyt mravenců u vás doma?

I když v přírodě jsou mravenci považováni za pracovité a vytrvalé tvory, v blízkosti lidských obydlí dokáží napáchat spíše škody. Jejich přítomnost nám může způsobit hned několik vrásek na čele. Trápí vás jejich výskyt a chcete vědět, jak s nimi zatočit jednou provždy?

deratizace mravenců

Pamatujte na prevenci

Věcem je vždy lepší předcházet, než je následně řešit. A to se týká prakticky všeho. Deratizace mravenců symbolizuje dlouhou cestu, a proto se vyplatí myslet na prevenci. V prvé řadě pamatujte na nutnost utěsnění sebemenších otvorů, s pomocí kterých by se u vás mohli mravenci zabydlet. Potraviny skladujte v uzavřených dózách, abyste předešli možnému znehodnocení a napadení.

V případě, že se s mravenci potýkáte již delší dobu, učiňte tyto kroky vždy před začátkem sezóny a ne v jejím průběhu. Jakmile se mravenci probudí k životu, je pozdě. Jejich aktivita se přitom liší u každého druhu. Na jaře je nejpravděpodobnější výskyt mravenců domácích, v létě poté mravenců drnových. Po celý rok se můžete potýkat s mravencem teplomilným a mravencem faraónem, který je na lidech prakticky závislý.

Jak postupovat?

Při hubení mravenců v bytě mnoho z nás nejprve přikročí k babským radám. Podle nich se doporučuje do cestičky mravenců nasypat sůl, hřebíček nebo třeba skořici. Pravdou ovšem zůstává, že si mravenci snad ve všech takových případech najdou cestu jinou a boj pokračuje znovu.

Další možností jsou chemické postřiky na mravence. Ty je dokáží účinně zlikvidovat, mnohdy však jen z krátkodobého hlediska. Pokud chcete s mravenci skončit jednou provždy, doporučujeme zásah zkušeného deratizátora. Právě ten dokáže lokalizovat celou kolonii a účinně ji vyhubit tak, aby se k vám mravenci již nikdy nevrátili.

Díky mnohaletým zkušenostem si deratizátoři dokáží poradit i s nejobtížněji hubitelným druhem – mravencem faraónem. Ten je totiž vůči postřikům zpravidla imunní a vyžaduje tak již spíše fyzický zásah.

Trápí vás výskyt mravenců v Brně a okolí a chcete se jich účinně zbavit? Kontaktuje společnost TOPderax, která se deratizací zabývá.