Uvažujete o tom, že si pořídíte bazén? Na co si dát pozor?

Chcete mít doma vlastní oázu klidu? Uvažujete o koupi bazénu? Na co si dát při nákupu pozor? Jak vybrat ten správný bazén pro vaši zahradu?

Místo, účel a finance

V první řadě si rozvrhněte místo a ujasněte si pro jaký účel budete bazén využívat. Jiné rozměry mají bazény určené k plavání a jiné nafukovací bazény určené pouze pro osvěžení. Rozmyslete si také, jestli chcete bazén krytý a zapuštěný do země nebo bazén nafukovací. Od těchto tří věcí se bude odvíjet i objem financí, které budete potřebovat. Nafukovací bazény můžete pořídit i za necelé 2000 Kč. U zapuštěných bazénů se cena pohybuje i v řádech desítek tisíc. Při nákupu bazénu si dejte také pozor na záruku. U zapuštěných bazénů by měla být i například 10 a více let. Mezi největší prodejce bazénů v České republice patří Mountfield a Marimex.

Tip: Využijte bazény akce a můžete ušetřit i desítky tisíc korun!

Důležité doplňky

Pokud budete bazén kupovat, ujistěte se, jestli je v ceně započítáno i příslušenství. Pokud ne, může se vám nákup značně prodražit. Nejdůležitější je čerpadlo a filtr, bez kterých není možné bazén provozovat. Pokud se chcete vyhnout neustálému vybírání špíny, pořiďte si také krycí plachtu. Na menší nečistoty si pořiďte síťku. Nezapomínejte také na používání bazénové chemie. Jedině tak udržíte vodu čistou. Dejte ale pozor, držte se návodu prodejce. Doporučujeme kupovat bazénovou chemii v obchodě, kde jste koupili samotný bazén.

Myslete i na zábavu

V bazénu nemusíte jen plavat nebo se povalovat na lehátku. Buďte aktivní. Na trhu je nyní spousta hraček do vody a to nejen pro děti. Můžete si například pořídit vodní volejbal nebo jinou hru. Určitě zabavíte nejen svoje ratolesti. V posledních letech také narůstá obliba protiproudu.

Prodloužení sezóny je snadné

Využijte moderních technologií pro prodloužení koupací sezóny. V závislosti na lokalitě a aktuálních ročních podmínkách lze prodloužit koupání až na 8 měsíců v roce! Díky použití tepelného čerpadla toho můžete dosáhnout i ve vašem stávajícím bazénu. Na typu bazénu nezáleží, může být zapuštěný či nadzemní. Jako levnější alternativa mohou být solární kolektory, které jsou ale závislé na aktuálním slunečním záření.

Pro někoho může být alternativou i zastřešení bazénu, které je ale velmi finančně náročné a klidně může přesáhnout hodnotu samotného bazénu.

Ukázky řešení

2 komentáře
  1. Tepelne cerpadlo je skvele, drive jsme pouzivali solarni ohrev, ale to se nam vubec neosvedcilo. Stacilo aby bylo trochu pod mrakem a byl temer k nicemu….

  2. Solární kolektory jsou výborná věc. Jen bych ještě doplnil další věc, která s bazénem okrajově také souvisí, a to je typ podlahy okolo bazénu – chcete,li okolo něj nějakou mít, pak například místo klasických dlaždic doporučuji WPC materiál, který je protiskluzový, a tedy z bezpečnostního hlediska výhodný. Možný by neškodilo doplnit článek také o pár typů právě na volbu podlahy. Případně samostatný článek na toto téma :)

Komentáře jsou uzavřeny.