V čem doma skladovat boty?

Domácnost, kde se sejde více členů (a zejména žen), bývá plná bot. A šatna nebo předsíň dost možná všechny nepojme. Jak a v čem tedy boty skladovat, aby nepřekážely, a přitom byly připravené na dosah ruky?

V regálech

Prostorný botník je naprostý základ. K dostání jsou praktické regály na boty, ale pokud máte opravdu velkou sbírku obuvi, možná pro vás bude výhodnější pořídit si rovnou vysoký kovový regál, kam boty rozrovnáte. Ty, které nosíte méně často nebo jen v určité sezóně, narovnejte nahoru, ty více používané doprostřed.

V úložných boxech

Další variantou pro skladování bot jsou úložné boxy. K dostání jsou i ty závěsné, které ušetří trochu místa. Barevně je můžete sladit s předsíní. Pokud nemáte dostatek úložných boxů, poslouží i obyčejné krabice s víkem i bez.

Zavěšené

Máte doma stará drátěná ramínka? Stačí dolní část uprostřed přeštípnout a drátěné konce kleštěmi zatočit směrem nahoru. Takto upravená ramínka můžete rozvěsit na tyč v šatní skříni nebo na samostatný stojan.

Pokud máte doma spoustu lodiček a bot na podpatku, můžete v chodbě rozvěsit dlouhé kovové tyče a na ně moty umístit. Nezapomeňte je ale pravidelně otírat od prachu. Také není od věci je vycpat zmačkaným novinovým papírem, který bude pohlcovat vlhkost a pomůže jim držet tvar.

Jak boty skladovat?

Při skladování bot byste měli dodržovat několik jednoduchých pravidel. Do botníku je ukládejte jen čisté a suché. Na uskladněné boty by neměly dopadat sluneční paprsky, mohly by změnit barvu nebo popraskat. Obuv nikdy neskladujte v plastových obalech. Zejména ty kožené a semišové potřebují dýchat. Vysoké boty skladujte ideálně podrážkou vzhůru, aby se nepomačkaly.

Nejlepší je třídit boty podle využití. To znamená ukládat tenisky k teniskám, lodičky k lodičkám a slavnostní obuv ke slavnostní obuvi. Pokud je ve vaší domácnosti tento systém neudržitelný, třiďte alespoň zimní a letní obuv.