Váš domov mohou napadnout škůdci. Jak se bránit?

Každá domácnost by měla být čistá a bezpečná. Čas od času se ale stane, že vás navštíví nezvaní hosté – škůdci. Jak se proti nim bránit a minimalizovat jejich návštěvu?

Létající hmyz

Nejčastěji k nám chodí na návštěvu létající hmyz jako jsou mouchy, vosy, komáři a další. Proti těm se lze snadno bránit. Primární ochranou je ochranná síť v oknech a dveřích. Nestojí moc a pokud spíte v létě rádi při otevřeném okně, budete mít klid. Dobře poslouží také elektrické odpuzovače hmyzu. Vyplatí se pořídit si také mucholapky. V současné době jsou na trhu i samolepky proti hmyzu v podobě květin.

Mravenci a brouci

Velmi nepříjemnými návštěvníky jsou mravenci a jiní brouci. Těch se velmi těžko zbavuje. Na mravence a brouky můžete použít různé chemické přípravky ale můžete zvolit i levnější variantu bez chemie. Proti mravencům a broukům dobře působí ocet, kypřící prášek nebo soda. Stačí je nastříkat nebo nasypat do okolí hnízda a na cestičky. Nezvaní hosté rychle zmizí. V obchodech také naleznete speciální přípravky, které si mravenci zanesou do svých ubikací – nejčastěji se prodávají ve formě domečků.

Mol a potemník

Tito dva jsou v domácnostech také velmi rádi. Ať už máte moly v potravinách nebo oblečení, lze je zničit chemickými přípravky. Pozor, pokud likvidujete mola v potravinách, důkladně čtěte pokyny výrobce. Proti molům se lze ale jednoduše bránit. Potraviny uchovávejte uzavřené a v suchu, oblečení čas od času provětrejte. Proti šatním molům také působí různé vůně. Do skříně si například dejte vonný sáček s vůni levandule. Na potemníky platí hlavně chemické postřiky. Pokud ho v bytě máte, odstraňte napadené potraviny a vše důkladně vydezinfikujte!

Pokud chcete návštěvy nezvaných hostů minimalizovat, udržujte svou domácnost čistou a proti škůdcům vždy včas reagujte než se budou moci rozmnožit.

2 komentáře
  1. Nedavno jsem zazil nalet mravencu – vylezli nekde ze zdi uprostred noci bylo jich jak cinanu… fakt silene! Nic nepomohlo jen FAST a pak je vzdy po vylezeni zamest a vyhodit… snad uz bude klid. Domecek kazdopadne nezabiral

  2. Na mravence u me v byte domecky pomohly, asi zalezi na druhu. Kazdopadne ted uz mam klid

Komentáře jsou uzavřeny.