Venkovní žaluzie a rolety zajistí nejen soukromí

Chcete zastínit svá okna elegantním způsobem? V mnoha domech a bytech si lidé instalují vnitřní žaluzie nebo rolety. Pokud však chcete, aby tyto produkty ještě navíc dokázaly pomoci při odhlučnění a měly zároveň funkci termoregulační, poohlédněte se raději po zařízeních určených pro montáž na okna zvenku. Zabijete tak tři mouchy jednou ranou.

Předokenní rolety pro izolaci a termoregulaci

Do starších zástaveb se často umisťují venkovní hliníkové rolety s výbornými tepelně-izolačními vlastnosti. Můžete si vybrat model na ruční ovládání, nebo s motorem. Zvenku jsou vidět jen vodící lišty a kastlík, v němž je umístěna roleta před stažením. Každý uživatel ocení snížení tepelné ztráty a hlučnosti. Další výhodou je naprosté zatemnění, které každého nezvaného zvědavce odradí, neboť při jejich použití není do interiéru absolutně vůbec vidět.

Žaluzie: vhodná alternativa k roletám

Na trhu existují i venkovní žaluzie. Ty dokáží spolehlivě ochránit váš domov před vnějšími vlivy, jako je například silný vítr. Jsou dobrou volbou především v případě, že váš dům či byt stojí na rušném místě, protože snižují venkovní hluk. Stejně jako u venkovních rolet také žaluzie, které jsou namontované na vnější straně okna, mají prokázané termoregulační účinky. V parném létě nevpustí do interiéru tolik teplého vzduchu a naopak v zimním období ho udrží uvnitř. Kromě rodinných domů a bytů se často využívají v kancelářských, podnikových nebo správních budovách.

Automatické křídlové vjezdové brány na povel

Žaluzie i rolety mají také funkci ochrannou, protože díky nim nikdo nevidí do vašeho soukromí. Chcete-li svůj objekt zabezpečit ještě více, můžete si pořídit automatickou bránu k vašemu pozemku, kterou otevřete jenom vy. Křídlové automatické brány využijete v případě, že nedisponujete dostatečně velkým prostorem pro umístění brány posuvné. Oba druhy tohoto zařízení vám však přinesou do života pohodlí vyplývající z jejich komfortního používání a pocit bezpečí, po němž především všichni toužíme.