Víme, co se nyní nosí. Co konkrétně zakomponovat do obývacích pokojů?

Že se módní trendy mění jako na běžícím pásu nemusíme dvakrát opakovat. Jen málokdo si však uvědomuje, že podobnou rychlostí se mění i trendy v oblasti bydlení. Držet s nimi krok se zdá být velmi složité. Zatímco jednu chvíli jsou stylové LED pásky všech barev, jindy domácnosti dominují kovové stolové podnože u jídelních stolů nebo konferenčních stolků v obývácích. No, když už jsme u těch obývacích pokojů, pojďme si představit trendy, které se týkají této části domácnosti. Co konkrétně nyní zakomponovat do našich domácností?

Sedačka jako dominantní prvek

Ve světě trendů, zejména trendů v obývacích pokojích, se vracíme ke staré známé věci, a to k dominantní sedací soupravě. V jednu chvíli platilo, že dominantou této místnosti musí být ušák neboli volně stojící křeslo, nyní jsme se však navrátili k tomu, co známe. 

Jak poznat, že je sedačka dominantním prvkem v obýváku? Jednoduše – musí být tím prvním, čeho si člověk všimne, když do obýváku dorazí. Jejím úkolem je především nastolit atmosféru a celkový styl obývacího pokoje. I z těchto důvodů si proto dobře rozmyslete, kam s pohovkou půjdete, jaké barvy bude, případně jaký vzor ponese.

Konferenční stolek musí ladit

Mezi velice důležité prvky obývacích pokojů patří také konferenční stolky. Změnily se trendy po tomto směru také? Ano, do jisté míry. Nyní platí, že musí ladit se sedací soupravou. Mluvíme nejen o estetickém, ale především i o funkčním prvku obývacího pokoje, na což myslete. 

Samozřejmě můžete sáhnout po staré dobré minimalistické klasice bez úložného prostoru, ale na druhou stranu můžete také sáhnout po masivních stolech, které mají hned několik polic a velké, prostorné úložiště.

Tapety se vrátily

Vzpomínáte si na doby, kdy jste zejména svým dětem lepily do dětských pokojů tapety? Poté, když tento trend utichl, jste je pracně sundávaly ze stěn a natíraly jste klasickou barvou. No, ono kdybyste počkali, vyhnuli byste se času promarněném právě oním malováním. Tapety jsou totiž to, co se navrátilo do módy. 

Mluvíme o velmi stylovém prvku, který nabízí řadu praktických výhod. Můžete si pořídit tapety nejrůznějších barev i vzorů, aktuálně existují tisícovky nejrůznějších provedení.