Vinylové podlahy z Plzně

Je těžké se rozhodnout, jakou podlahu dát do svého rekonstruovaného bytu? Ano, jejich výběr je v současné době poměrně široký a každý typ podlahy nabízí něco jiného. Například vinylové podlahy díky svým užitným vlastnostem získávají mezi zákazníky na stále větší oblibě. Co všechno vám nabídnou?

Klasické dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy Plzeň patří ke klasice, která je ověřená léty používání. V minulosti lidé ani jiný materiál k dispozici neměli, takže ze dřeva dělali i podlahy. Ty se osvědčily a využívají se i dnes. Patří ovšem k těm dražším variantám už jen proto, že dřevo je přírodní materiál. Někomu nemusí ale vyhovovat náročnější údržba takové dřevěné podlahy. A tak hledá náhradní řešení a to nachází ve vinylu.

Jaké jsou výhody vinylové podlahy

Vinylové podlahy Plzeň zaujmou na první pohled kvalitním zpracováním a vzhledem. Jejich design může napodobovat přírodní dřevo i kámen nebo dlažbu. Nápady designérů jako by neměly konce, protože trh zásobují stále novými vzory. Dlouhá životnost je třešničkou na dortu. Tím ale výčet výhod nekončí. Snadná je pokládka vinylové podlahy i její údržba. Vydrží dovádění domácích mazlíčků i dětí a příjemně tlumí zvuk. Je ideální podlahovinou na podlahové topení, a to díky nízkému tepelnému odporu. Zajímavá je pochopitelně i cena, která je více než příznivá. To všechno dělá z vinylu podlahu první volby pro toho, kdo myslí ekonomicky.

Má vinylová podlaha i nějaká negativa?

Abychom jen vinylovou podlahu nevychvalovali, tak se najde pár jejích nedostatků. Lze ji poškodit proseknutím, ale na druhou stranu stačí vyměnit jen poškozený díl za nový. Teplota v místnosti by měla být pokud možno stálá, pohybující se okolo 18 až 19 °C. Takto si podlahy Plzeň zachovají své vlastnosti, díky nimž patří mezi podlahovinami k top produktům. Jakou vinylovou podlahu si pořídíte? Plovoucí, nebo lepenou?

Podlahy v Plzni

Pro nákup podlahových krytin i s požadavkem na kompletní realizaci pokládky se můžete obrátit na vstřícnou plzeňskou firmu PARKETCENTRUM s.r.o. Tato firma od svého založení v roce 1994 položila podlahy o celkové ploše 727 159 m², což je pro představu více než trojnásobek rozlohy plzeňské ZOO.