Vsaďte na jalovec v okrasné zahradě

Jalovce se právem řadí mezi jedny z nejrozšířenějších stromů na světě. I proto zdobí čím dál více okrasných zahrad. Pokud plánujete oživit i svoji zahradu zajímavým prvkem, zvažte pořízení pěkně střiženého jalovce.

Jalovce se pyšní krásnou barvou

Co se týče vzhledu jalovců, mohou se tyto stromy pochlubit stálezelenou barvou. Pokud se zaměříme na jejich vzrůst, můžeme říct, že jalovce symbolizují keřovité až stromovité jehličnany. Jejich konkrétní podobu si přitom můžete jednoduše regulovat s pomocí zastřihování. Šišky jalovců můžeme označit za dužnaté a připomínají tak bobule.

Vyberte si ten pravý typ pro vás

Jalovců existuje velká řada. Zmínit můžeme například Jalovec čínský „Blue Alps“, který patří mezi velmi oblíbené dřeviny. Pyšní se totiž jedinečnou šedomodrou barvou jehlic. V horkých letních dnech navíc tento jalovec uvolňuje příjemně vonné silice.

V zahradě se dále bude vyjímat například Jalovec viržinský „Grey Owl“, jehož zbarvení je stříbřitě modrošedé. Tento jalovec se jeví jako ideální volba pro tvarování, kdy vyniknou zvláštně zvlněné a nepravidelné větvičky.

Jak jalovce pěstovat

Pokud se rozhodnete pořídit si jalovec na svoji okrasnou zahradu, nemusíte se obávat náročného pěstování. Tyto dřeviny jsou totiž spíše nenáročné. Dopřát jim však musíte dostatek slunečních paprsků, a proto se vyplatí vysadit je na místo, kde na ně bude slunce svítit.

Jalovce jsou navíc docela odolné vůči nadměrnému suchu nebo vedru. Vyhýbejte se však trvalému přemokření půdy. Půdu volte takovou, která je dostatečně propustná. Jalovci se bude skvěle dařit i v kamenité půdě.

Více informací o okrasných stromech najdete na www.okrasne-stromy.cz.