Vybíráme dětský nábytek: Měl by být bezpečný a kvalitní se zajímavým designem

Dítě roste jako z vody a dětská postýlka, kterou dosud možná máte u sebe v ložnici, už mu stačit nebude. Přišel čas pořídit vlastní pokoj, který bude jeho královstvím. Aby se v něm potomek ale dobře cítil, bude třeba ho vhodně zařídit dětským nábytkem. Jaké se nabízejí možnosti?

Dětský nábytek jako sestavu, nebo na míru? 

Vybrat vhodný nábytek pro děti se může jevit jako poměrně složitý úkol. Na trhu je celkem výběr, takže projít celou nabídku potrvá nějakou dobu. A pak to rozhodování, čemu dát vůbec přednost. Bude lepší koupit hotovou sestavu, nebo nechat vyrobit dětský nábytek na míru? Pro druhou variantu většinou hovoří to, když máte dětský pokoj s atypickými rozměry, do nichž byste sestavu s těžkostmi umístili.

Jaký zvolit dětský psací stůl?

Když jsou v rodině děti dvě a pouze jeden pokoj pro ně, je nutné vyřešit pro každé z nich vlastní prostor, který bude mít k dispozici. Co se týká spaní, oblíbené bývají patrové postele, které místo v pokoji šetří. Dnes se už vyrábějí palandy i ve spojení se skříněmi, takže je z čeho vybírat. A nyní vyvstává otázka, kam umístíte dětský psací stůl. Je pochopitelně třeba u toho respektovat i ergonomické podmínky stejně jako směr světla, jež na stůl dopadá, aby dítě dobře vidělo při psaní domácí úlohy. Pokoj pro kluka stejně jako pokoj pro holku 

Bez komody se v dětském pokoji neobejdete 

Kromě postelí a psacího stolu je nutné do dětského pokoje koupit také komody, skříně či regály, které budou sloužit jako úložný prostor pro věci, oblečení, hračky a všechny nezbytnosti, které se v dětském pokoji vyskytují. Pokoj pro kluka stejně jako pokoj pro holku bývá obvykle zařizován podle preferovaných barev. Chlapcům nejspíš vyberete nábytek s modrou nebo zelenou barvou a děvčatům se bude líbit spíše růžová či fialová v kombinaci s barvou přírodního dřeva.