Vyměňte stará okna za plastová a pusťte si do domu slunce

oknoplastik.cz
oknoplastik.cz

Od března do listopadu je podle odborníků nejlepší čas na výměnu oken. Pokud se pro rekonstrukci rozhodnete nyní, v létě budou práce hotové a v zimě ušetříte na nákladech za vytápění.

Okna z plastu jsou nejlepší volbou

I když se vyrábějí z mnoha materiálů, plastová okna jsou mezi zákazníky nejoblíbenější. Výborně drží teplo v domě a přitom dovnitř propouštějí dostatek světla. Další velkou předností je nízká cena.

Okna z plastu navíc oživí váš domov. Jestli někomu připadají bílá okna nudná, může si vybrat z široké palety barev a doladit tak fasádu a střechu domu.

Možností je také imitace dřeva, u které ani nepoznáte, že jsou okna z plastu.

Nová okna přinášejí zvýšení komfortu, zdroj: oknoplastik.cz
Nová okna přinášejí zvýšení komfortu, zdroj: oknoplastik.cz

Plastová okna nemusíte složitě ošetřovat

Plastová okna oceníte také díky snadné údržbě. Dvakrát za rok stačí vlhkým hadříkem setřít nečistoty na vnější straně rámu. Nemusíte rám pravidelně ošetřovat speciálním lakem, jak je tomu v případě dřevěných oken.

I při minimální údržbě vám plastová okna poslouží až padesát let, počáteční investice se rozhodně vyplatí. Nemají problém ani s častým otevíráním a umožňují větrání několika způsoby – letní větrání, menší větrání v zimních měsících i mikroventilace jsou dnes standardem.

Vyberte pevný rám a dohlédněte na montáž oken

I když zabírá sklo většinu plochy okna, věnujte pozornost i rámu a okennímu křídlu. Profily plastových oken se vyrábějí z různých materiálů, které ovlivňují pevnost a odolnost oken a jejich izolační vlastnosti.

Kvalitní plastové profily mají alespoň 5 komor, které vytvářejí oddělené vzduchové dutiny, a tak udržují teplo uvnitř. Čím více komor, tím větší úspora na vytápění domu. Vyšších úspor dosáhnete také pořízením dvojskla nebo trojskla.

Kvalitní okenní profily mají alespoň 5 komor, zdroj: oknoplastik.cz
Kvalitní okenní profily mají alespoň 5 komor, zdroj: oknoplastik.cz

Dbejte také na kvalitní těsnění, aby vám do rámu nezatékalo. Profily plastových oken musí těsně přiléhat ke stěnám, jen tak zachováte termoizolační vlastnosti na nejvyšší úrovni. Okna těchto vlastností vyrábí a nabízí česká firma Oknoplastik.