Vzdušné matrace pro horké letní dny

spanekČas horkých letních dnů, koupání a lenošení nepřináší jen pohodu, relaxaci a odpočinek, ale také nadměrné pocení.  Ačkoliv je pro většinu lidí nepříjemné, pro organismus má obrovský význam. Přečtěte si, proč se vůbec potíme, a jak se dá bránit proti nočnímu pocení.

Proč se potíme?

Pocení je velmi důležité pro každého z nás. Plní termoregulační funkci, tzn., že když je horko, kapky potu kůži ochladí, čímž zabrání nebezpečnému přehřátí organismu. I z tohoto důvodu je nutné dodržovat pravidelný pitný režim, obzvláště v létě.

 • Pot obsahuje zejména vodu, ionty (hořčík, sodík, draslík, chlor), bílkoviny, tuky, toxiny a metabolický odpad. Přesnější složení je vždy individuální, neboť záleží na věku člověka, jeho stravě, vývoji potních žláz, apod.
 • Jako signál, že s tělem není něco v pořádku, funguje pot i v době nemoci – vylučuje z těla jedovaté látky, které by jinak narušily tělesnou vnitřní rovnováhu. I z tohoto důvodu je vhodné při horečce počkat s podáváním léků na sražení teploty, tělo se nejprve očistí samo.

Jak na noční letní pocení?

Kdo je během roku zvyklý spát v příjemných 20°C, vysoké letní noční teploty jsou pro něho zřejmě utrpením. Přináší špatné usínání, časté buzení a nadměrné pocení.

 • Tvorbu potu lze částečně omezit konzumací lehké stravy (bez česneku a cibule), pravidelnou hygienou či používáním přírodních materiálů. Těsně před spaním se vyvarujte stresu a nadměrné tělesné aktivitě.

Pot se vsakuje do pyžama, povlečení, prostěradla i matrace.  Tato vyhřátá místa s velkou vlhkostí jsou ideální líhní roztočů, plísní a jiných nežádoucích mikroorganismů. Proto je vhodné zajistit dostatečnou ventilaci vzduchu, a to především kvalitním roštem a matrací s vysokou prodyšností.

flora

Matrace Flora se systémem AirForce je pro snadné vstávání dostupná ve výškách 26 a 22 cm.

Matrace, které s potem počítají

Se zvýšenou vlhkostí si dokážou hravě poradit matrace AirForce od společnosti Hilding Anders ČR, a. s. Jsou vybaveny unikátním odvětrávacím systémem, který dokáže odvést nežádoucí tekutiny zcela přirozeně – funguje na principu obyčejné pumpy:

 • Jádro pěnové či pružinové matrace je opatřeno ventilačními kanálky ve třech osách.
 • Díky pohybům těla v průběhu spánku se tyto zóny stlačují, což má za následek nasávání a vysávání vzduchu.
Řez jádrem matrace Forest s ventilační profilací.

Řez jádrem matrace Forest s ventilační profilací.

Bohatý výběr těchto vzdušných matrací AirForce nabízí internetový obchod Matrace Matex, nyní se slevou nebo v akci 1+1 zdarma. Vybírat můžete mezi matracemi Forest, Flora či Arabela. Všechny poskytují vysoký komfort spánku, skvělé ortopedické, relaxační i hygienické vlastnosti.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Interiér se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

2 komentáře u Vzdušné matrace pro horké letní dny

 1. Verca napsal:

  Zní to zajímavě, ale ta matrace na mě působí dost měkce. Mám problémy se zády, takže potřebuju hlavně kvalitní a spíš tvrdý matrace

  • Petr Kareš napsal:

   Matrace Forest rozhodně měkká (při své nosnosti 150kg) není. Pro zatížení do 90kg je vnímána jako tužší, do 110 spíše tužší nad 120 jako středně tuhá, navíc s volbou tuhosti strany.
   U matrace Flora si navíc můžete vybrat variantu HARD, která má tužší jádro… Nabízím konzultaci na tel.:733647990