Vzdušné matrace pro horké letní dny

spanekČas horkých letních dnů, koupání a lenošení nepřináší jen pohodu, relaxaci a odpočinek, ale také nadměrné pocení.  Ačkoliv je pro většinu lidí nepříjemné, pro organismus má obrovský význam. Přečtěte si, proč se vůbec potíme, a jak se dá bránit proti nočnímu pocení.

Proč se potíme?

Pocení je velmi důležité pro každého z nás. Plní termoregulační funkci, tzn., že když je horko, kapky potu kůži ochladí, čímž zabrání nebezpečnému přehřátí organismu. I z tohoto důvodu je nutné dodržovat pravidelný pitný režim, obzvláště v létě.

 • Pot obsahuje zejména vodu, ionty (hořčík, sodík, draslík, chlor), bílkoviny, tuky, toxiny a metabolický odpad. Přesnější složení je vždy individuální, neboť záleží na věku člověka, jeho stravě, vývoji potních žláz, apod.
 • Jako signál, že s tělem není něco v pořádku, funguje pot i v době nemoci – vylučuje z těla jedovaté látky, které by jinak narušily tělesnou vnitřní rovnováhu. I z tohoto důvodu je vhodné při horečce počkat s podáváním léků na sražení teploty, tělo se nejprve očistí samo.

Jak na noční letní pocení?

Kdo je během roku zvyklý spát v příjemných 20°C, vysoké letní noční teploty jsou pro něho zřejmě utrpením. Přináší špatné usínání, časté buzení a nadměrné pocení.

 • Tvorbu potu lze částečně omezit konzumací lehké stravy (bez česneku a cibule), pravidelnou hygienou či používáním přírodních materiálů. Těsně před spaním se vyvarujte stresu a nadměrné tělesné aktivitě.

Pot se vsakuje do pyžama, povlečení, prostěradla i matrace.  Tato vyhřátá místa s velkou vlhkostí jsou ideální líhní roztočů, plísní a jiných nežádoucích mikroorganismů. Proto je vhodné zajistit dostatečnou ventilaci vzduchu, a to především kvalitním roštem a matrací s vysokou prodyšností.

flora
Matrace Flora se systémem AirForce je pro snadné vstávání dostupná ve výškách 26 a 22 cm.

Matrace, které s potem počítají

Se zvýšenou vlhkostí si dokážou hravě poradit matrace AirForce od společnosti Hilding Anders ČR, a. s. Jsou vybaveny unikátním odvětrávacím systémem, který dokáže odvést nežádoucí tekutiny zcela přirozeně – funguje na principu obyčejné pumpy:

 • Jádro pěnové či pružinové matrace je opatřeno ventilačními kanálky ve třech osách.
 • Díky pohybům těla v průběhu spánku se tyto zóny stlačují, což má za následek nasávání a vysávání vzduchu.
Řez jádrem matrace Forest s ventilační profilací.
Řez jádrem matrace Forest s ventilační profilací.

Bohatý výběr těchto vzdušných matrací AirForce nabízí internetový obchod Matrace Matex, nyní se slevou nebo v akci 1+1 zdarma. Vybírat můžete mezi matracemi Forest, Flora či Arabela. Všechny poskytují vysoký komfort spánku, skvělé ortopedické, relaxační i hygienické vlastnosti.

2 komentáře
 1. Zní to zajímavě, ale ta matrace na mě působí dost měkce. Mám problémy se zády, takže potřebuju hlavně kvalitní a spíš tvrdý matrace

  1. Matrace Forest rozhodně měkká (při své nosnosti 150kg) není. Pro zatížení do 90kg je vnímána jako tužší, do 110 spíše tužší nad 120 jako středně tuhá, navíc s volbou tuhosti strany.
   U matrace Flora si navíc můžete vybrat variantu HARD, která má tužší jádro… Nabízím konzultaci na tel.:733647990

Komentáře jsou uzavřeny.