Základní pravidla pro výběr sedací soupravy

Sedací souprava je nepsanou královnou obývací místnosti. Jako správná panovnice má mnoho povinností. Musí vydržet těžké namáhání a pří této práci vždy vypadat skvěle. Pokud už starý gauč nadále nevyhovuje vašemu životnímu stylu, je načase podívat se po nových možnostech. Následuje období nekonečného brouzdání po internetu a obchodech s nábytkem. Jaká vyhraje, aniž byste ztratili poslední zbytky nervů? Zužte svou selekci pomocí tří užitečných rad.

Velikost je stěžejní!

Chvíle, kdy se snažíte vaši vysněnou sedačku namačkat do útlého obývacího pokoje je jako vytrhnutá z noční můry. Už jen z tohoto důvodu svou novou pohovku několikrát přeměřte a stejně tak i prostor, do kterého ji umístíte. Neopomeňte, že se v posledních letech v místnostech zohledňuje minimalismus, proto bude sedací souprava celou její dominantou. Právě z tohoto důvodu kolem ní zanechejte dostatek místa. Vyzkoušejte, zda ve všech úhlech pohodlně projdete a zavřete dveře.

Do menších prostranství se hodí spíš klasický dvousedák, velké pokoje se skvěle poperou s rohovou sedací soupravou. Populární volbou také je doplnit sedačku trendovým křeslem nebo taburetem.

Kdo s ní bude žít?

Volba sedačky se ve velké míře odvíjí od vašeho životního stylu. Máte domácího mazlíčka, nebo ratolesti, jež ani chvilku neposedí? Věřte, že nebudete moci stále upjatě hlídat, zda na vašem gauči všichni sedí vzorně jako ve škole. V určitých situacích bude muset snést skákání a velkou zátěž. Materiál také vybírejte dle toho, jak snadno ho budete moci s ohledem na domácí zvířata a děti udržovat. Velkému namáhání svědčí hustě tkané čalounění.

Dává si vaše drahá polovička víkendovou siestu na gauči? Zvolte nižší a širší provedení, kde se vejdou jednak polštáře, ale i deky. Pokud nemáte hostinský pokoj a zvažujete, že pohovku využijete také k přespávání návštěv, volte jednoznačně rozkládací sedací soupravu.

Objednejte si sedačku z pohodlí domova

Máte o víkendu, který strávíte mezi regály obchodních domů, jiné představy? Spolehněte se na zaručené odborníky a objednejte si svou pohovku on-line. Lumax-nábytek.cz vám nabízí široké spektrum nábytku. Zahrnuje sedací soupravy všech druhů, barev i materiálů. Postačí jednoduchá registrace a sedačka bude zanedlouho pyšně kralovat vaší společenské místnosti.