Zapomeňte na starosti s vlastní chatou, když si ji můžete výhodně pronajmout

shutterstock.com
shutterstock.com

Chcete utéct od stresujícího života ve městě? Toužíte po soukromí, malebné přírodě, klidu a relaxaci? Unikněte svým povinnostem a starostem na chatu. Dnes chaty využívají rodiny s dětmi na své dovolené, mladí lidé na prázdniny a posezení a také firmy na firemní večírky. Jak ale víte, vlastní chata s sebou nese spoustu povinností, a tak není nic jednoduššího, než si chatu pronajmout. A věřte, že dnes je nabídka chat k pronájmu široká.

Pestrá škála chat k pronájmu

Když se řekne chata, většině lidí se vybaví starší dřevěné stavení, kde je voda čerpána ze studny a pouze suchá toaleta. Toto období je již dávno za námi. Dnes se dají pronajmout moderní a luxusně vybavené chaty, které mají vlastní sociální zařízení, televizor, společenskou místnost, ale také vybavený exteriér. V ničem si tak nezadají s realitami určenými k trvalému bydlení.

Ubytování v chatě dnes můžete s čistým svědomím srovnat s ubytováním v penzionech či hotelech. Ale kromě vybavení na dobré úrovni se mohou chaty k pronájmu pyšnit řadou dalších výhod.

Jaké mají chaty k pronájmu výhody?

Hledáte-li vhodnou dovolenou, pak se budete nejspíše zaměřovat na ubytování v penzionu. Nevýhodou tohoto ubytování je, že nebudete jediní návštěvníci objektu, a tak může být narušen váš klid a soukromí. Odpočinek a ničím nerušený klid vám slibují právě chaty, kam se můžete vydat se svou rodinou i přáteli.

Nikdo vás zde nebude rušit, nemusíte se omezovat v hlasitosti mluvení a můžete si zazpívat, aniž byste někoho budili. Chata k pronájmu patří na dny, na které si ji objednáte, pouze vám. Navíc mnohdy vyjde pro větší skupinu cenově velmi výhodně.

Kromě toho, že vás překvapí mnohdy moderně vybavený interiér, vás nadchne i rozmanitost exteriéru. Chaty jsou často vsazené do malebného prostředí, a tak se v okolí můžete vydat na túry do přírody. Před chatami jsou často i dětská hřiště, která slouží jen vám a vašim dětem. Můžete tak děti nechat proběhnout se na volném prostoru před objektem. To ocení zejména rodiny, které žijí v bytech.

Vlastní vs. pronajatá chata

A nyní přicházíme k samotnému porovnání chaty vlastní a pronajaté. Výhody pronajaté chaty jsme si již uvedli, a tak bychom se měli podívat, jaké výhody přináší chata vlastní. Tou největší předností je, že je chata vaše, a tak v ní můžete dělat jakékoliv změny, ať už rekonstrukce, úpravy apod. Může být i výhodná investice a zdroj příjmů, pokud ji budete po část roku pronajímat.

Tip: Hledáte domy na prodej vhodné na chatu? Podívejte se do sekce prodej domů na inzertním portále Annonce.

Nevýhodou ale je, že je s chatou spojena spousta starostí, povinností a investice. A navíc vlastní chatu máte na jednom místě, a tak pořád jezdíte do stejné oblasti. Chcete-li poznávat přírodu po celé republice, pronajaté chaty jsou vhodnou volbou. Jednou se ubytujete v Krušných horách, podruhé v Krkonoších. Navíc nemusíte mít obavy, zda vám chatu někdo vykrade.