Zásuvky patří i na zahradu. Pozor si dejte při jejich výběru

Zahrada je považována za oázu klidu a také místo, kde člověk relaxuje. A to dokonce i při nějakých zahradních pracích, při kterých má konečně možnost vypnout hlavu a nad ničím nepřemýšlet. Aby však řada takových zahradních prací mohla být vykonávána, je zapotřebí mít po ruce zásuvku Tango nebo jiné typy. Jak jinak by mohla fungovat elektrická sekačka nebo elektrická pila?

Na zásuvky na zahradu jsou kladeny vysoké nároky

I když je samozřejmě velmi důležité vybrat si správné zásuvky a vypínače i v interiéru, v exteriéru se na tuto drobnou elektrotechniku klade daleko větší důraz. A nelze se tomu divit. Zásuvky stejně jako vypínače musí odolávat větru, také dešti, samozřejmě sluníčku a prachu. Musí se tedy odolávat většímu množství rizik a vnějším faktorům, kterým jsou navíc zásuvky vystaveny prakticky neustále. Aby nebyla jejich funkčnost a bezpečnost zajištěná, nepodceňujte veškeré vlastnosti daného řešení. 

Čili odolnost proti vodě, proti pevným částicím a další – sledujte hodnoty na krabičkách zásuvek, v nejlepším případě se poraďte s tím, kdo zásuvkám rozumí. Čím vyšší hodnoty zásuvky budou mít, tím lepší ochrana také bude. 

TIP: Venkovní zásuvky s krytím IP66 je jistota

Nejen zásuvky vybírejte s opatrností a ostražitostí

Zásuvky se tedy vybírají dle hodnot na krabičkách – setkat se můžete rovnou s několika značeními, kdy některé upozorňuje na schopnost odolávat proti vniknutí cizích předmětů, jiné zase proti vniknutím vody a další. Čím víc těchto hodnot bude zásuvka mít, tím lépe. 

V každém případě nejen zásuvky, ale také transformátory musí splňovat poměrně vysoké nároky, které jsou na tuto elektrotechniku kladeny. Venkovní zásuvky neslouží pouze pro připojení nejrůznějších pracovních nástrojů, vždy musíte dbát na správné zacházení s nimi.

U transformátorů jsou základem vhodné zásuvky i umístění.