Žižkov nabízí ideální podmínky pro rodinné bydlení

zdroj: navackove.cz
zdroj: navackove.cz

Hledáte byt v Praze? Nabídka je vskutku pestrá. Ale jakou lokalitu zvolit? Pokud jste mladá rodina nebo děti teprve plánujete, možná oceníte bydlení na Žižkově. Žižkov totiž prochází velkou proměnou a stává se moderní a oblíbenou čtvrtí. Ideální bydlení zde naleznou především mladé páry nebo rodiny s dětmi.

Lokalita

Žižkov se dá nazvat prakticky širším centrem Prahy. Hustá dopravní síť zajistí snadnou přepravu do samotného středu města během pouhých dvaceti minut. Samozřejmostí je plná občanská vybavenost lokality. V dosahu jsou obchodní centra i řada menších obchůdků a restaurací. Čerstvé potraviny původem z blízkého okolí Prahy jsou k dostání na vyhledávaném trhu na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Tato oblast je tak ideální pro rodinné bydlení v Praze.

Volný čas můžete strávit v kině, příjemných restauracích nebo na blízkých sportovištích. Příjemnou atmosféru lokality dotváří i dostatek zelených ploch. Velmi oblíbená je oblast Parukářky. Rozlehlý park nabízí nejen příjemné procházky, ale i nádherný výhled na centrum Prahy.

Kvalitu bydlení na Žižkově slibuje ještě zvýšit nová proměna lokality. V oblasti již nevyužívaného Nákladového nádraží Žižkov dojde k velkým změnám. Památkově chráněná budova nádraží se stane centrem kultury. V rámci úprav vnitřku budovy vznikne kino, výstavní sály, kavárny a několik klubů.

V oblasti kolejiště vyroste nová obchodní čtvrť. Ta bude zahrnovat nejen obchody, ale také zde vyrostou administrativní budovy. Obyvatelé Žižkova tak naleznou v blízkosti svého bydliště i zajímavé pracovní příležitosti.

Co může Žižkov nabídnout mladým rodinám?

Rodiny s dětmi ocení nejen dostupnost obchodů. Maminky malých dětí mohou využívat nápaditá dětská hřiště. Moderní hřiště s řadou atrakcí (nejdelší skluzavka v Praze, loď spletená z provázků atd.) naleznete na Parukářce. Příjemné chvíle se svými ratolestmi ale můžete strávit také v parku Židovské pece. I zde se nachází dětská hřiště, navíc mezi vzrostlou zelení naleznete upravené cesty vhodné pro cyklistiku i in-line bruslení.

Velkým plusem je blízkost hned několika mateřských i základních škol. V okolí Parukářky se nachází tři mateřské a tři základní školy. V dalším vzdělání mohou děti pokračovat na nedalekém gymnáziu. Další dvě mateřinky a sportovní základní škola leží poblíž parku Židovské pece.

Moderní interiér bytu, zdroj: navackove.cz
Moderní interiér bytu, zdroj: navackove.cz

Developerské projekty na Žizkově

Vzhledem k výše zmíněným výhodám života na Žižkově se do této lokality obrátila pozornost mnoha developerů. Již v minulosti zde vyrostly moderní nové byty na Žižkově a další postupně přibývají. Atraktivní bydlení nabídne například rezidenční projekt Na Vackově, který bude dokončen v průběhu roku 2016.

Na Vackově

Již teď však developer nabízí byty v Praze 3 k prodeji. Pětipodlažní budovy citlivě zapadající do okolní zástavby a poskytnou 202 nových bytů v dispozicích od 1+kk až po 4+kk. Byty budou disponovat balkonem, lodžií, terasou a některé dokonce malou předzahrádkou.

Mezi bloky domů vznikne volný prostor s předzahrádkami i s volným prostranstvím se stromy a zelenými plochami. Další zeleň naleznou rezidenti v parku Židovské pece, který se nachází v bezprostřední blízkosti projektu Na Vackově. Jak je u moderních bytových domů zvykem, otázku dostatku parkovacích míst vyřeší podzemní garáže.