Jak vybrat stavební firmu

Rozhodli jste se postavit si krásný rodinný dům, který bude tím ideálním místem, kde zasadíte strom a založíte rodinu? Možná vám už v hlavě vybíhá vize plánovaného příbytku a je to dobře. Jen zůstaňte nohama pevně na zemi, protože klíčem všeho je vhodná stavební firma. A vybrat si ji, to není zrovna snadná záležitost. 

Mezi nejčastější chyby, kterých se lidé při výstavbě domu dopouští, je právě podcenění výběru stavební společnosti. Myslí si, že všechny firmy jsou dostatečně zkušené na to, aby postavili krásný rodinný domek určený k budoucímu společnému životu v páru, ale opomíjí se skutečnost, že ne všechny jsou dostatečně kvalifikované, lidské, spolehlivé či férové. A taky se úplně zapomíná, že co firma, to trochu jiná cena budoucí výstavby.

Cena nesmí být na prvním místě

A když už jsme u oné ceny, při výběru nezapomínejte na to, že cena nemá být na prvním místě. Ano, je rozhodující (výstavba rodinného domu by vás neměla existenčně ohrozit), klaďte před ni však kvalitu poskytovaných služeb. Kupříkladu firma EKVATOR – RN s.r.o. je ideálním řešením, jelikož je spojením vysoké kvality i vynikající ceny za prováděné služby. Mluvíme o generálním dodavateli staveb pyšnícím se dlouhou historií a zkušenostmi, které se nebojí aplikovat do praxe.

Jak vysoká je záruka na stavbu?

Kromě ceny a kvality dodávaných služeb je klíčové se informovat také o záruce. Obecně platí, že čím větší záruky na stavbu jsou, tím menší hrozí riziko, že se vás firma pokusí nějakým způsobem podvést nebo obejít. 

Ano, na trhu nenajdeme pouze férové společnosti, ale také firmy, které myslí především nad svými zisky a byznys je pro ně přednější než celková spokojenost zákazníka.

Reference hrají při výběru roli

Co vám může s výběrem ideální stavební společnosti pomoct jsou reference, ať už z vašeho okolí plynoucí nebo ty, které najdete na internetu. Lidé se rádi podělí o své zkušenosti (zejména pak o ty špatné), proto jim buďte otevření a přijímejte tuto zpětnou vazbu proudící z dřívějších spoluprací ostatních.