Který materiál povlečení je pro vás nejvhodnější?

shutterstock.com
shutterstock.com

Nabídka materiálů na povlečení je v současnosti velice rozsáhlá. V posteli a povlečení tráví mnoho z nás až třetinu svého života. Je proto třeba, aby vybrané povlečení naprosto vyhovovalo našim potřebám. Stejně, jako věnujete velký zájem výběru matrací, věnujte čas i výběru povlečení. Na tuto část postele se často zapomíná, ačkoli i povlečení přispívá ke kvalitnímu spánku.

Každý z nás má jiné nároky na povlečení

Každý z nás je odlišný. Máme rádi jiné barvy, jiné materiály a jiná zapínání na povlečení. Každému z nás bude vyhovovat jiný styl povlečení. V tomto případě se nedá spoléhat na rady od kamarádů a známých, kteří říkají, že si koupili povlečení, které jim vyhovuje.

Pokud se rozhodnete pro nákup stejného povlečení, je vysoká pravděpodobnost, že vám prostě vyhovovat nebude. I přestože vám kamarád chtěl dobře poradit by vás mohl dovést ke špatné investici.

Věděli jste, že …

V České republice patří mezi nejoblíbenější rozměr polštáře 70×90 cm a velikost přikrývky 140×200 cm. Můžete se také běžně setkat s prodlouženou verzí přikrývky na 220 cm.

Na prvním místě by měla být především kvalita povlečení. Materiálové možnosti jsou sice široké, ale i jeden druh může mít odlišnou kvalitu. Například povlečení s fotopotiskem může snížit celkovou kvalitu materiálu povlečení. Základem je kvality rozlišovat a raději volit spolehlivé výrobce.

Bavlněné povlečení je nejoblíbenější

Když už se budete rozhodovat o nákupu povlečení, měli byste jistě vědět alespoň základní vlastnosti jednotlivých druhů. Nejrozšířenějším materiálem pro výrobu povlečení u nás je jednoznačně bavlněné povlečení. Z tohoto druhu se vyrábí nejvíce variant povlečení a také je vhodné k celoročnímu používání.

Krepové povlečení

Mezi další druhy pak patří povlečení krepové. Jedná se o lehce designový druh povlečení, který se nemusí žehlit. Ovšem jedná se také o materiál, který je poněkud tvrdší a nemusí každému vyhovovat.

Saténové povlečení

Povlečení, které dokáže vaší pokožku opravdu pohladit je saténové. Jedná se o velice příjemné povlečení na dotek, které je opravdu hebké. Bohužel v zimních měsících příliš nehřeje.

Flanelové povlečení

Pro domy a byty s nižší teplotou je správná volba povlečení flanelové. To vás dokáže zahřát i v zimních měsících, protože je silnější. Rovněž se nemusí žehlit, což ocení nejedna hospodyňka. Ovšem vždy jde především o kvalitu materiálu. Pokud je flanel nekvalitní, nemusí být ani účinky tak dokonalé. To platí i v ostatních příkladech materiálu. Kvalita by měla být na prvním místě, jen tak budete spokojeni.

Jeden komentář
  1. Já mám nejradši bavlněný satén on matějovského :-)

Komentáře jsou uzavřeny.