Matrace z líné pěny jsou velmi oblíbené. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Kvalitní spánek je pro člověka velice důležitý. Pokud člověk nespí kvalitně, pokud trpí dokonce nespavostí, má sklony k depresím, malátnosti, je podrážděný, navíc jeho tělo není dostatečně regenerované po náročných pracovních dnech. Na kvalitu spánku každého člověka má vliv i matrace, na níž spí. Taková matrace by měla být samozřejmě kvalitní, cena by při výběru matrace neměla hrát roli. Ne každá levná matrace je zároveň kvalitní. 

Pokud bychom měli zmínit několik oblíbených matrací, zmínili bychom zejména pěnové matrace, latexové matrace a matrace z líné pěny, o které je v poslední době opravdu velký zájem. 

Líná pěna patří mezi moderní materiály

O líné pěně lze nyní říct, že se zařadila s úspěchem mezi líné materiály. Málokdo však ví, že se vyvinula už v 70.letech a že za ní stojí NASA, která ji vyvinula pro zmírnění svalového napětí astronautů. Později se však líná pěna stala součástí matrací, jež byly určeny pacientům, kteří byli dlouhodobě upoutáni na lůžko. Líná pěna jim totiž nezpůsobovala žádné otlaky. 

Aktuálně se však matrace z líné pěny pořizují i do běžných ložnic. Nejsou to jen matrace pro lidi po operacích nebo pro starší jedince, kteří trpí na proleženiny. 

Jaké jsou výhody a nevýhody matrací z líné pěny?

V souvislosti s matracemi z líné pěny je třeba zmínit jejich výhody a nevýhody. K výhodám patří právě to, že nezpůsobují žádné proleženiny nebo otlaky, tudíž jsou vhodné pro lidi, kteří musí dlouhou dobu trávit na lůžku. Bohužel na druhou stranu nejsou vhodné ke každodennímu používání, jelikož zabraňují přirozenému pohybu během spánku. A také neumí odvádět nežádoucí vlhkost. Lepší alternativou jsou spíše klasické zdravotní matrace. Pokud však chcete dbát na životní prostředí, zvažte nějakou ekologičtější alternativu, ideálně zvažte matraci z přírodních materiálů.