Rustikální nábytek vyniká dlouhou životností

Hledáte netradiční nábytek? Vyzkoušejte rustikální nábytek! Tento kvalitní nábytek je vhodný do bytu, kanceláře, ale i koupelny. Mezi jeho přednosti patří především dlouhá životnost a nadčasovost.

Co je vlastně rustikální nábytek?

Rustikální nábytek je poměrně široký pojem – nejčastěji je tak označován nábytek, který je vyroben z masivu. Využívá se tradiční zpracování materiálu z velkým podílem ruční práce. Na jeho výrobu se nejčastěji používá dub. Díky tomuto tvrdému dřevu vyniká dlouhou životností a často se tak setkáte s prodejem použitého rustikálního nábytku.

Kam se rustikální nábytek hodí?

Rustikální nábytek se používá ve stylových bytech, venkovských staveních, ale často se s ním setkáte i v kancelářích či některých hotelech. V rustikálním stylu se vyrábí snad všechno běžné vybavení – kuchyně, stolky, sedací soupravy, stojací hodiny, komody, lustry, zrcadla, lampy či vitríny. Někteří prodejci nabízí dokonce výrobu rustikálního nábytku na míru. Také si můžete zvolit z různých odstínů moření.

Tip: Pro vaše děti můžete koupit dětský nábytek z masivu

Pokud si chcete pořídit rustikální nábytek, je dobré tomu přizpůsobit styl celé místnosti. Rustikální nábytek je synonymem pro dřevo. Ve vaší místnosti by tak měly převládat dřevěné prvky.

Kolik rustikální nábytek stojí?

Mnoho lidí je překvapeno, že rustikální nábytek není zase o tolik dražší. Někdy je dokonce levnější než nábytek klasický – vždy záleží s čím cenu porovnáváte. Níže jsme vybrali několik orientačních cen jednotlivých typů rustikálního nábytku.

  • Rustikální stůl + 4 židle 12 000 Kč
  • Komoda 7 000 Kč
  • Truhla 5 000 Kč
  • Sedací souprava 50 000 Kč

Rustikální nábytek se k nám také často dováží ze zahraničí jako použitý. Nejvíce v oblibě mají rustikální nábytek v Holandsku. Tím pádem většina pochází právě z této země.

Napište nám v komentářích, zda-li uvažujete o koupi rustikálního nábytku. Pokud ano, tak jestli o novém nebo použitém?