Sauna na míru – vaše nejlepší investice

Rozhodli jste se, že si pořídíte saunu. Důvodů máte více: chcete si vylepšit bydlení a chcete začít intenzivně pracovat na svém zdraví, možná plánujete zhubnout. V tom všem vám sauna vaše přání splní. Ale kde a jak se vlastně sauna kupuje?

Jaký máte rozpočet?

První a nejdůležitější otázka je ryze praktická. Jde o peníze. Vaše peníze. Sami sobě si řekněte, jaký máte finanční strop. A zda jej můžete při nákupu sauny překročit. Od toho se bude odvíjet vše ostatní. To platí pro vše v životě a ani sauna není výjimkou.

stavba sauny

Stavba sauny svépomocí

Nejlevněji saunu pořídíte, pokud si ji troufnete postavit sami.

Jenže sauna – to není jen hromada prkének a nějaké topidlo. Opravdu stavbu sauny zvládnete? Vrtačka a kladívko vám stačit nebudou. Možná na internetu najdete nějaký ten návod a nákres. Nastudujete bezpečnostní pravidla a normy, protože v sauně se budou saunovat vaši nejbližší a určitě nechcete, aby se jim něco stalo.

Další problémy vás budou čekat se sháněním vhodného dřeva. Smrkové palubky jsou nejlevnější, ale například pro lavice sauny je nejlepší africké dřevo Abachi, protože nepálí. A pak musíte vybrat vhodná kamna – s výkonem tak akorát pro vaši saunu. A vhodnou izolaci… a regulaci… a osvětlení… je toho hodně.

finská sauna na míru

Zkrátka: stavba sauny není úplně jednoduchá záležitost. Výsledek je nejistý. Bude vás to stát spoustu času, energie a možná to celé nedopadne tak, jak si teď na začátku představujete. Ale může to být cesta k sauně snů, uznáváme.

Koupím si hotovou saunu!

Kouknu na internet, stačí mi pár kliků a mám výpis hotových saunových kabin na několik stránek! Anebo sednu do auta, zajedu do supermarketu či k Bédovi, tam sauny mají taky! Vystavené! A ceny jsou super – možná i nižší, než jsem na začátku čekal. Ušetřím!

Ano. Ale je několik dobrých důvodů, proč hotové levné sauny nekupovat a raději si připlatit za opravdovou kvalitu:

  • Levná sauna nenabízí očekávaný komfort a odolnost, rychle se opotřebuje, počítejte už na začátku s tím, že ji kupujete na pár let.
  • Záruku dostanete jen na zákonem danou dobu. A co pak? Při poruše riskujete, že neseženete náhradní díly a servis. Oprava levné sauny se vám může pořádně prodražit. Stojí vám ty nervy za to?
  • Hotové sauně musíte přizpůsobit okolní prostor. Správně by to mělo být naopak.

Chci kvalitu. Takže saunu na míru.

Každý jsme jiný. Tak proč by měly být stejné i sauny? Pokud chcete originalitu a kvalitu, najděte si výrobce, který je na trhu již několik let. Najděte si prověřeného dodavatele, který umí vyrobit finskou saunu na míru. Firmu, která navrhuje a staví venkovní sauny i domácí sauny.

Spolehlivý výrobce saun vám nabídne možnosti, o kterých se vám u krabicových saun ani nesní. Protože svým výrobkům věří, nabídnou vám záruku třeba až na deset let. Saunu umí postavit do jakéhokoli prostoru – problém nejsou ani zkosené stropy v podkroví. Design a vybavení sauny přizpůsobí vašemu přání, vašemu interiéru a dokonce i finančním možnostem. Venkovní sauny umí vyrobit v mnoha provedeních a půdorysech.

saunový showroom

A jak poznáte dobrého dodavatele sauny? Jednoduše. Jen ti nejlepší mají saunová showroom. Tam si budete moci sauny prohlédnout a po dohodě, v nerušeném soukromí, vyzkoušet.

Zkuste oslovit třeba společnost SaunaSystem. Na trhu jsou více než patnáct let, mají spoustu zkušeností a ještě více nápadů. A saunové showroom mají v Praze Uhříněvsi, ale působí po celé republice.

www.saunasystem.cz