Uklízíš, uklízím, uklízíme

Častý zdroj konfliktů mezi sousedy je služba na úklid společných prostor. Sporu častokrát nezabrání ani vyvěšení rozpisu na chodbě. Někteří neuklízí vůbec, jiní občas a ti zbylí je sledují a napomínají. Je těžké vysvětlit staré paní, která stírá chodbu pravidelně v sobotu v jedenáct hodin dopoledne už padesát let, že vy na to bohužel nemáte čas, a že se vám podaří vytřít až příští týden v úterý. Nebo, že nebudete kvůli odklízení sněhu vstávat v půl páté, abyste to stihli do práce na šestou. Všichni to známe, takže když se na schůzi vlastníků konečně podaří odhlasovat najmutí firmy na úklid bytových domů, je to velká radost a úleva.

Jak to funguje

Největší obavy mají lidé z placení. Obávají se, že je taková služba bude stát moc peněz. Máte pocit, že platíte příliš třeba za osvětlení společných prostor? Myslím, že ani ne. A zhruba v takových cenových relacích se při rozpočtu na obyvatele domu pohybují i náklady na úklid. Pro mě osobně je tato služba k nezaplacení. Všude je čisto, nikdo na nikoho nekřičí a ti, kteří si svoji chodbu uklízí rádi, v tom můžou pokračovat.

Když už uklízí, ať uklidí i váš byt

Úklidové firmy poskytují širokou škálu prací. Žádná špína je nezastraší. Proto využijte jejich elánu a nechte si umýt okna, vyčistit koberec anebo si domluvte pravidelný třeba týdenní úklid celého bytu. To vše vám ušetří mnoho času a rozjasní váš domov. Nemáte o nic z toho zájem? Nechte si aspoň vyčistit sedačku. Je to ve většině domácností nejpoužívanější kus nábytku a zaslouží si aspoň jednou za rok odborné ošetření. Sami nikdy nedocílíte tak perfektního výsledku, ani s využitím různých pěn s hloubkovým účinkem. Čištění sedacích souprav Brno provádí čištění všech typů potahových materiálů od přírodních až po umělá. Profesionálním vyčištěním pohovky a matrací zabráníte množení roztočů ve vaší domácnosti a následných nežádoucích alergií. Čištění sedaček Brno zbaví vaše oblíbená křesla i těch nejodolnějších skvrn zaviněných pitím, jídlem nebo umazáním od barviček vašich dětí.