ED obložky dveří

Když vybíráte nové dveře do bytu, jistě pečlivě zvažujete, jak budou ladit se zařízením vašeho bydlení. Pokud se výběr týká venkovních dveří, pak se určitě snažíte zvolit takové, které budou vhodně pasovat také ke stylu vašeho domu. A to nejen barvou dekoru, ale také typem. Neméně důležitá je ovšem i volba obložek dveří. Ty jsou totiž významným architektonickým prvkem, který funguje jako výrazná dominanta – výsledný efekt mohou zárubně ještě pozdvihnout. V tom horším případě zárubně dojem pokazí.

obložky dveříEstetická a oporná funkce obložek dveří

I v současné době je základ zárubně stále stejný. Jedná se ve své podstatě o rám, tvořený dvěma vertikálními nosníky a jedním horizontálním. Tu čtvrtou část rámu tvoří pak už vlastní práh. Jejich funkce je nejen estetická, ale hlavně zárubně plní jednu velmi důležitou úlohu – jsou oporou dveří. Jestliže nebudete mít kvalitně zpracované a zabudované zárubně, nikdy nedocílíte ani spolehlivého osazení dveří. Odborníci většinou doporučují s novými dveřmi pořizovat také nové zárubně. Je to pochopitelné. Doba pokročila a přinesla dokonalejší materiály a postupy.

Obložková futra do každého bytu

Aby byl výsledek co nejlepší, můžete volit z několika druhů zárubní. Existují zárubně dveří neboli futra rámová, obložková či skrytá. V současné době jsou asi nejčastěji používané moderní obložkové zárubně. Ty jsou vhodné pro všechny typy falcových i bezfalcových dveří. Zárubně ERKADO jsou vyrobené z jakostních MDF desek, které jsou potažené odolným typem povrchů připomínajícím strukturu dřeva. Výhodou MFD desek je jejich plnohodnotná náhrada masivního dřeva, přičemž jejich použití je výrazně levnější.

MFD desky, nebo raději masiv?

Vybírat si můžete z opravdu široké nabídky barevných dekorů, z nichž pravděpodobně zvítězí ten, který jste si zvolili pro své dveře, aby vše dokonale ladilo a výsledek byl co nejlepší. Výška zárubně je standardně 197 cm, šířka křídla 60, 70, 80 a 90 cm. Dáváte-li ovšem přednost raději čistě přírodním materiálům, pak není problém nechat si vyrobit zárubně z masivu – borovicového dřeva buď se suky nebo dýhované. Takové obložky dveří se hodí hlavně do rustikálně laděného interiéru, na chaty či chalupy. Můžete si je ovšem pořídit i do moderně zařízeného bytu, kde budou vkusným doplňkem. Obložkové zárubně v eshopu dvere-erkado.cz jsou vyrobené profesionály, kteří své práci dokonale rozumějí.

Průchozí futra jako estetický doplněk

Zárubní lze doplnit také průchod, který není osazen dveřmi. V takovém případě se zárubně označují jako tunel, slepé nebo průchozí. Jsou  bez závěsů a fungují jako ochrana a dekorace vstupu. Asi to znáte všichni, že rohové části zdí v průchodu velmi často trpí. Stačí neopatrný pohyb a náraz například při luxování podlahy vysavačem a už máte odrýpnutý kousek zdi. Tím vzniká nevzhledné místo, které narušuje celkový dojem. Průchozí zárubně ERKADO tomuto skvěle zabrání. Navíc i dobře vypadají, a v interiéru tak plní i neméně důležitou estetickou funkci pro potěchu oka.

Skryté zárubně v moderním interiéru

Nejmodernější design v současné době představují skryté zárubně, které působí velmi elegantně, jednoduše a čistě. Bezesporu splňují i nároky na minimalistické pojetí interiéru, a hodí se proto  hlavně do moderně zařízeného bytu s důrazem na výrazný, kvalitní a netypický design. Nikoliv nepodstatnou informací je, že takový typ zárubní a dveří je možné učinit dokonale neviditelnými. Stačí dveře se skrytými zárubněmi pomalovat či polepit tapetou a dveře splynou s okolní stěnou. Skryté zárubně od výrobce ERKADO bývají vyrobené z hliníku, lze je osadit do zděné i SDK příčky.