Hliníková okna – luxusní alternativa plastu

Výběr oken a dveří je potřeba důkladně promyslet. Jedná se totiž většinou o celoživotní rozhodnutí, protože dnešní moderní technologie pracují se špičkovými materiály a garantují letitou životnost produktů. Kromě klasického provedení oken a dveří z plastu se nabízí ještě dřevěná okna vyžadující pravidelnou údržbu a péči o namáhané dřevěné rámy. V neposlední řadě se ale můžete rozhodnout pro hliník, který je perfektní variantou díky odolnosti a pevnosti.

Za vyšší cenu získáte benefity

Od nákupu hliníkových oken vás může odradit snad jen vyšší pořizovací cena. Hliníkové dveře jsou velmi lehké a díky pevnosti materiálu lze zhotovit i atypický rozměr a provedení. Výraznou životnost dosvědčuje i stále zánovní vzhled oken a dveří v těžkých podmínkách. Hliník vydrží prudké deště, sníh i vysoké teploty. Jestliže vás hliníková okna zaujala, před nákupem si vyberte seriózního prodejce, který svému řemeslu doopravdy rozumí. Doporučí vám vhodné rozměry, předvede barevné zpracování a najde vhodné řešení pro váš dům či byt.

Světlíky pro dávku denního světla

Kromě oken se vyplatí přemýšlet o světlících, jejichž úkolem je elegantně prosvětlit místnosti, a to zejména na plochých a lehce skloněných střechách. Střešní světlíky mají hned několik modelových variant, vybírat lze bodové střešní světlíky dodávající přirozené denní světlo. V prodeji najdete pevné i otevíratelné varianty. Atypické světlíky mohou mít mnoho podob, a to podle individuálních požadavků zákazníků. Jejich instalace se provádí třeba v průmyslových halách, kde je potřeba dodat světlo i čerstvý vzduch. Řešíte-li rekonstrukci stávajících světlíků, do nichž zatéká anebo neplní svou funkci na sto procent, obraťte se na odborníky, kteří pracují s prémiovou kvalitou materiálů. Světlíky jsou poměrně žádaným zbožím, najdou se ale též zákazníci, pro něž je prioritní zastínění těchto prvků. Informujte se o možnostech a vyberte si správná okna, dveře i další příslušenství pro komfortní bydlení.