Malá ložnice? Postel s úložným prostorem vyřeší nedostatek místa

shutterstock.com
shutterstock.com

Máte problém s nedostatkem místa ve vaší ložnici a už nevíte, kam uskladnit věci, které se vám nevejdou do skříně. Problém alespoň částečně vyřešíte tak, že si do ložnice pořídíte postel s úložným prostorem.

Je škoda nevyužít místa pod postelí

Úložný prostor pod postelí se dá využít k úschově peřin a dek, ložního prádla nebo třeba i oblečení. Je škoda, pokud doma máte postel, která má prostor pod ní nevyužitý, obzvlášť pokud bydlíte v malém bytě a trápí vás nedostatek místa. Jak to snadno změnit? Vyřešit se to dá pomocí různých boxů nebo třeba vakuových pytlů, toto řešení ale není zrovna ideální, protože k věcem máte omezený přístup a zdaleka jej nevyužijete na maximum. Pokud řešíte tuto problematiku již při samotném výběru postele, máme pro vás řešení.

Aby vaše věci byly pečlivě uskladněny

Pokud se snažíte co nejvíce využít celý prostor ložnice, tedy i místo pod postelí, je nejlepším řešením postel, která má přímo zabudovaný úložný prostor. Ten je obvykle dobře chráněn, takže se věci v něm uschované udrží v čistotě a nezapráší se. Úložný prostor může mít klasická čalouněná postel, ale i moderní varianty postelí, které se dnes prodávají v obchodech.

V zásadě jsou možné dva systémy přístupu do úložného prostoru postele. Nejběžnější je zvednout celou ložnou plochu směrem nahoru na pístech a tím získat přístup do celého úložného prostoru. Tento systém má výhodu v tom, že je prostorově nenáročný, ale samotné lůžko je poměrně těžké na manipulaci zejména pro ženy (raději si tedy potřebnou sílu pro otevření předem vyzkoušejte). Druhou možností jsou šuplíky, které jsou přímo vestavěny do konstrukce postele. Avšak je nutné mít dostatek místa kolem, aby šel šuplík vytáhnout.

Úložný prostor je vhodný i do dětských ložnic

Postel s úložným prostorem oceníte nejen ve vaší ložnici, je vhodná také pro dětské pokoje. Děti si pod postel mohou schovat třeba hračky, které se tak nebudou zbytečně válet po celém pokoji.

Detail principu pístových postelí, zdroj: sconto.cz
Detail principu pístových postelí, zdroj: sconto.cz

Pokud si pořídíte postele s úložným prostorem, uděláte jedině dobře. Jedná se o praktické a zároveň i elegantní řešení, které vám pomůže zmírnit problém s nedostatkem místa. I malá ložnice díky tomu může poskytnout hodně místa pro uskladnění spousty věcí. Sami poznáte, že oproti klasické posteli je ta, která má úložný prostor téměř k nerozeznání, nemusíte tak dělat žádné kompromisy co se týče vašeho pohodlí.