Záclony nejen na parádu, ale taky pro dokonalé soukromí

Záclony nejsou žádné retro. Není to žádný retro bytový doplněk, nad kterým byste měli jen mávnout rukou. Pravdou je, že záclony, zejména pak moderní záclony, patří do každého příbytku proto, že umí interiér perfektně zútulnit a kromě jiného také dodávají soukromí lidem, kteří uvnitř domu žijí. Nebo si snad umíte představit, že by vám do oken bylo vidět a sousedi by vás mohli pozorovat?

I když je dnes stylové hlavně minimalistické pojetí interiéru, pořád se najdou záclony, které do takto zařízeného interiéru patří. Nebo se alespoň najdou vkusné dekorační látky, z nichž se posléze záclony nechají ušít přímo na míru. Ať už budete hledat v nabídce na trhu nebo se rozhodnete pro ušití vlastních moderních závěsů a záclon, rozhodně neprohloupíte. 

Zajistí soukromí a potěší peněženku

Jak již bylo zmíněno, záclony nejsou jenom na parádu, ale mají také zcela jiný úkol, a sice zajistit dokonalé soukromí lidem, kteří v interiéru žijí. A tento úkol skutečně plní skvěle. Pořízením záclon dokonce nezapláče ani peněženka, protože záclony nejsou žádným bytovým doplňkem, který byste kupovali za tisíce. 

Díky záclonám nebudete muset investovat do nákladných rolet nebo žaluzií, protože nebudou třeba. Dnes lze záclony a závěsy koupit v hutnějším provedení, tudíž dokonale tlumí i zvuk přicházející zvenčí.

Pomoc s úsporou energie

Jen málokdo si uvědomuje, že záclony společně se závěsy umí snížit úniky tepla především v době zimních měsíců. Pokud nemáte moderní okna, pravděpodobně vás únik tepla poměrně trápí. A v takovém případě vám pomohou záclony a závěsy, které ven nepustí tolik tepla, kolik by jinak uniklo, kdyby na garnýžích nevisely. 

Díky závěsům a záclonám se bude držet teplo doma, tudíž se vyvarujete situaci, že byste protopili hotový majlant. V létě budou závěsy a záclony zase skvěle chránit před přímými slunečními paprsky.