Myslete na zdravý domov již při koupi nemovitosti

zdroj: zelenybotic.cz

Bydlet ve městě a přesto mít pocit, že je příroda na dosah? Mít možnost vyrazit na procházku s dětmi nebo s partnerem? Nemuset ráno přemýšlet kde vyvenčit svého „čtyřnohého miláčka“? Existuje jednoduchá odpověď na tyto otázky: harmonické bydlení v zeleni, poblíž parků a lesů. Takové bydlení existuje! Poradíme jak na to.

Ideální bydlení podporuje zdraví životní styl

Kdo z nás by neměl sen, že se jednou provdá či ožení a bude mít vlastní bydlení. Bohužel bydlení je vždy otázkou kompromisů a stanovení priorit. Mezi těmito prioritami vévodí zejména časové vzdálenost od místa pracoviště nebo dětí do školy. Neméně důležitým parametrem je u kupní cena nemovitosti.

Zvolená lokalita však nemusí vyhovovat ze zdravotního hlediska nebo třeba kvůli hlučnosti. Takových míst je u nás spousta, jen se o nich nemluví.

Jak poznat zdravý domov?

Důležité je skloubit příjemné prostředí s vhodným bydlením a dobrou dostupností do vaší práce. Nejčastěji takové místo poznáte tak, že kolem nevede žádná vytížená silnice a je zde dostatek zeleně. Stromy slouží jako přírodní filtry, které nám snižují množství prachu a nečistot v ovzduší. Navíc působí i na psychiku, kdy se můžete proběhnout a vyčistit si hlavu od všedních starostí.

Dostatek zeleně v okolí, zdroj: zelenybotic.cz

Ukázkou ideálního skloubení je projekt Zeleny Botič

Pro kvalitu bydlení a zdravý životní styl je nezbytnou devizou blízkost přírody. Díky zvyšující se poptávce o byty v lepších, ekologičtějších podmínkách na území hlavního města Prahy, je v poslední době zájem o bydlení „v zeleni“ vysoký. Na tento popud se v Praze rozběhlo několik projektů mezi nimi i projekt Zeleny Botič. Zde dochází ke spojení krásy moderní architektury s harmonickou přírodou a je tak často uváděno jako ukázkový příklad zdravého domova. Pokud máte zájem, můžete si ještě stále vybrat z více než 100 různých nových bytů na Praze 10.

Z přírodních lokalit v okolí stojí za zmínku park Hostivař či park Botič-Milíčov. Navíc tato lokalita má výbornou dopravní dostupnost, nachází se v blízkosti metra C. Více se dozvíte na www.zelenybotic.cz

Podobných lokalit naleznete u nás více. Nikdy nekupujte nemovitost takovou, kde musíte dělat příliš mnoho kompromisů! Koupě nemovitosti je vždy závazek na hodně let a z toho důvodu se nevyplácí nákup uspěchat.