Láska prochází kuchyní

Role většiny žen je od pravěku udržovat oheň a tím i vytvářet teplo domova. Proto je výběr kuchyně ryze ženskou doménou. Nepochybně je dost mužů, kteří rádi vaří a i uklízí. Ale stejně jako je dílna pro muže, tak kuchyň je taneční prostor žen. Buďme totiž k sobě upřímní i přes veškerou emancipaci. Kdyby muž vládnul kuchyni, měli bychom doma všehovšudy tři hrnky, oprýskané talířky, prošlé koření, dost možná i nezvané obyvatelé a v nouzi by jediným jídlem byl starý chleba a majolka.

Potřebám se meze nekladou

Časy, kdy jsme měli všichni stejnou sektorku, jsou nenávratně pryč. Kuchyně na míru jsou dnes samozřejmostí spíš než nákladným přepychem. Pokud navíc nestavíte dům a máte omezené prostory pro vaši vysněnou kuchyň, které nenafouknete, stává se z potřeby nutnost. Design kuchyňské linky souvisí s osobním vkusem, architekt či designer vám může poradit ohledně světla, vzdušnosti a optického rozložení. Kuchyně fotogalerie vám dá inspiraci, kterou potřebujete. Proto se tady a teď budeme věnovat spíš tomu, co se ukrývá za dvířky.

Věčný problém je hlavně v úložných místech. Neuvěřitelně vám zjednoduší život doplňky do kuchyně. Výsuvné vnitřní zásuvky vám poskytnou skvělý přehled v potravinách, lehce se ovládají, uložíte si i těžší věci s perfektní dostupností.

Používejte organizéry! Příborníky, držáky na talíře a pořadače. Ušetří vám mnoho místa. Nic víc ženu neuklidní tak, jako když má vše své místo. Úklidové prostředky, pytle nad odpadky, houbičky, utěrky. Vše přehledně srovnané.

Kouzelné skříňky

V dnešní době se fantazii meze nekladou. Vymýšlí se zdánlivé maličkosti, které vám usnadní pohyb a práci v kuchyni. Většina z nás si oblíbila třídění odpadu. Odpadkové koše ukryté ve výsuvné skříňce pod dřezem dostanou úplně jiný rozměr s novým elektrickým způsobem otvírání. Stačí lehký dotek vašeho kolene a výsuvy se automaticky otevřou.

Kuchyňská linka přichází o hodně úložného prostoru v rozích. Zde se šuplíky můžou křížit a dvířka vytvářet nebezpečnou past, a to doslova. Přitom praktických řešení je celá řada. Otočné systémy nebo drátěný program. Maximálního využití prostoru však dosáhnete jen se Space Corner s plným výsuvem. Toto řešení je ideálním spojením ergonomie a komfortu. Možností, jak funkčně vyřešit prostor i v malém bytě, je nespočet, stačí jen oslovit kuchyňského odborníka. Jediné, co dokáže váš domov zvětšit, jsou vestavěné skříně a nábytek na míru.

Malá rada na závěr

Pokud můžu radit, s rekonstrukcí nespěchejte. Vše si dobře promyslete a vysněte. Jen když dočasně používáte kuchyň, která je vám „přidělena“, zjistíte, co doopravdy chcete a potřebujete. Jen tak si uvědomíte ty praktické drobnosti a nebudete vybírat jen podle vzhledu. Ujasníte si například, jaká by měla být vaše pracovní deska. Zdánlivě jednoduché rozhodnutí vás může mrzet dalších několik let. Zkoušejte, testujte, raďte se. Ať po zbytek života pro vás není vaření jen překonávání překážek, ale ať je pro vás součástí radostného života.