Předejděte výskytu hlodavců ve vaší blízkosti

wikipedia.org
wikipedia.org

V dnešní době je pro hlodavce velice snadné žít v blízkosti lidských obydlí. Vytváříme pro ně totiž ideální podmínky k tomu, aby se měli dobře. Co ovšem dělat, když jejich přítomnost začne být na obtíž?

Preventivní opatření

Pokud zatím jen uvažujete nad tím, jak se před těmito nepříjemnými živočichy ochránit, inspirujte se následujícími opatřeními. Mohou vám pomoci vyhnout se deratizátorské společnosti, kteří se věnují jejich hubení.

Především zkontrolujte své obydlí a dbejte převážně na dobré těsnění oken a dveří. Snažte se zde nezanechat žádné otvory, které by mohly napomoci vniknutí hlodavců. Pokud uchováváte potraviny ve sklepě, dávejte pozor na jejich správné uzavření a uchovávání nejlépe v nádobách.

Pokud máte psa nebo kočku, jste rovněž ve výhodné pozici, protože hlodavci jejich přítomnost vycítí a spíše se vašemu obydlí vyhnou.

Možné nebezpečí

Hlodavci patří mezi významné přenašeče chorob. Bohužel jim však poskytujeme ideální podmínky pro život i rozmnožování. Mají tak dostatečné množství jídla i teplých úkrytů. Často jsou však příčinou zbytečných škod na potravinových zásobách.

Když prevence nestačí

Pokud přes všechna opatření dojde k přemnožení těchto živočichů, je na místě přistoupit k hubení hlodavců. Používá se přitom různých chemických přípravků, které vás těchto nepříjemností rychle zbaví.

Trápí vás výskyt hlodavců v Brně a okolí? Obraťte se na profesionální společnost TOPderax, která vám uleví od starostí.