5 tipů na dekorace do ložnice

shutterstock.com
shutterstock.com

Ložnice – místnost, která je naše osobní. Do ložnice si pouštíme návštěvy jen málokdy. Tato místnost by měla být něco jako naše tajná komnata. Měla by vyzařovat pohodu a klid a měla by právě na nás působit intimním dojmem. Právě ten je možné vytvořit pomocí rafinovaně zvolených doplňků a dekorací. Přinášíme vám 5 tipů na ty nejzajímavější pozor –vyjde vás to levně!

Vůně nesmí chybět!

Ložnice je místo, které musí vonět. Právě vůně totiž odkáže vyvolat pocity uvolnění a klidu a co víc – pomůže v nás vyvolat i vášeň. Postačí, pokud svou ložnici provoníte svíčkou. Volte vůně, které jsou vám příjemné. Do ložnice se nejvíce hodí vůně přírody. Je to hlavně levandule, růže, nebo i citrusové plody. Pokud chcete přidat na tajemnosti a smyslnosti – zvolte omamnou vůni vanilky. Alternativou jsou vonné tyčinky, které vydrží opravdu dlouho.

Vázy a vázičky za hubičku!

Romantický vzhled dokáží ložnici dodat různé vázy a vázičky. S nimi to ale nepřežeňte. Stačí jedna velká nebo několik menších. Vázy vás nemusí stát tisíce – zkuste navštívit bazar nebo třeba bleší trh. Zde se dají sehnat skvostné originální kousky za pár korun.

Novinka: 3D Panely

Podívejte se na zajímavé nástěnné 3D panely, o kterých jsme psali v tomto článku. Zejména do moderních interiérů přinesou originální designový prvek.

Koberec potěší i zahřeje

V ložnici by neměl samozřejmě chybět koberec. Stačí pouze malý, který umístíte hned vedle postele, aby vás při raním vstávání nezábly nohy. Koberec by měl být spíše výraznější. Vsaďte na teplé barvy jako je oranžová nebo žlutá. Skvěle vypadají koberce s delším vlasem. Levněji je koupíte ve výprodejích. Je to malý detail, ale brzké ranní vstávání je hned příjemnější.

Zrcadlo? Rozhodně ano!

Nezapomínejte ani na zrcadlo. Velké zrcadlo dokáže ložnici nejen opticky zvětšit. I v tomto případě je možné ušetřit. Nemusíte kupovat klasické zrcadlo, ale vsadit na tapetu – tu můžete nalepit například na skříň.

Jednoduchá a účelně zařízená ložnice, zdroj: shutterstock.com
Jednoduchá a účelně zařízená ložnice s originální dekorací, zdroj: shutterstock.com

Světla a světélka

V ložnici nesmí chybět intimní osvětlení. V jeho případě vsaďte na menší lampičky, které umístíte na noční stolek. Zajímavý design a hlavně atmosféru dokáží dodat barevná světla. Nemusíte kupovat drahé lampy – postačí barevná žárovka. Zajímavou atmosféru a hru světel mohou do ložnice přinést i dlouhé závěsy. Navíc skvěle poslouží, pokud si chcete přispat i přes den.

Jaké jsou vaše tipy na jednoduché dekorace do ložnice? Podělte se s našimi čtenáři v komentářích pod článkem.