Na čem při výběru vestavěné skříně rozhodně nešetřit

Plánujete pořízení vestavěné skříně do své domácnosti? Šetřit se dá na všem možném – vybavení, materiál skříně… Ale my se podíváme, na čem rozhodně nešetřit, aby vám skříň sloužila k vaší spokojenosti dlouhá léta.

Rámy a kování vestavěné skříně

Jako materiál pro výrobu rámů vestavěných skříní je využíván hliník nebo ocel. Každý z nich má své nesporné klady a zápory:

  • hliníkový rám –  dražší, ale odolnější, estetičtější; je na něj poskytována záruka v délce 10 let
  • ocelový rám – méně estetický, ale cenově dostupnější; záruka poskytována na 5 let

Stejný materiál je možné využít k výrobě kování, tj. úchytů, pojezdových koleček aj., které tvoří nedílnou součást skříně.

Plánujete-li si pořídit vestavěnou skříň s posuvnými či skládacími dveřmi, nešetřete na kování. V případě zvolených pojezdových koleček s ložisky vám budiž odměnou tiché otevírání skříně, když váš partner/ka bude spát, zatímco vy se vrátíte domů.

Vhodným doplňkem je také tlumič po stranách dveří, který zmírní náraz dveří do stěny skříně.

Pohledová část skříně 

Vestavné skříně se nejčastěji vyrábí z laminové dřevotřísky, která není (oproti masivu) natolik finančně náročná. Hlavní částí, která připoutá zraky všech přítomných, jsou dveře. Nešetřete na jejich provedení a nechejte je opatřit třeba nějakou odolnou povrchovou úpravou nebo neotřelým designovým materiálem.

online konfigurátor

Jakého dodavatele zvolit?

Pro vizualizaci vestavěné skříně můžete využít online konfigurátor, který vás krok za krokem dovede až k finální podobě vaší vestavěnky. Vidíte svou skříň… ale komu svěřit její realizaci? Mnoho vypoví reference zákazníků, kteří firmu oslovili před vámi. Hodnotí ji kladně – byli spokojeni se službami a přístupem pracovníků nebo mají k realizaci nějaké výhrady?

Zjistěte si, jaké služby vámi zvolená firma nabízí v ceně skříně. Většina prodejců v současnosti nabízí zaměření, grafický návrh, koupi materiálu, dopravu a montáž skříně v ceně, ale není to pravidlem.