Představujeme špičkové developerské projekty Rohan City a Smíchov City

sekyragroup.cz
sekyragroup.cz

Potřeby lidí se s postupem času mění. Mění se proto i tvář měst. Především naše hlavní město Praha zažívá neustálý příliv obyvatel. Developeři reagují na vysokou poptávku po nových bytech. Ve dvou nových projektech spojují uspokojení potřeby nových bytů s proměnou již nevyužívaných míst poblíž centra Prahy v moderní upravené čtvrti. Velmi výrazná bude proměna dvou větších lokalit v rámci projektů Smíchov City a Rohan City.

Smíchov City

Smíchov City začne růst od roku 2017 v místě smíchovského nákladového nádraží. Na rozloze 210 000 m² vyroste nová moderní čtvrť s rezidenčními domy, protože je vysoká poptávka po nových bytech v oblasti Praze 5. ale také zde vyrostou administrativní budovy i obchodní centrum. Počítáno je také s malými dětmi, pro něž by zde měla být postavena nová škola.

V rámci projektu nebude zapomenuto ani na zelené plochy a parky se vzrostlými stromy. Vybudovány budou také nové komunikace, které ještě zlepší už tak výtečnou dopravní dostupnost Smíchova.

Silnice budou lemovány stromořadími a administrativními budovami, které tak utvoří předěl mezi ruchem ulice a obytnou zónou. Prostory mezi obytnými domy budou vyplněny zelení a opticky je nebudou rušit zaparkovaná auta. Pro ta zde bude připraveno dostatek míst v podzemních garážích.

Smíchovské nákladní nádraží se promění k nepoznání!, zdroj: sekyragroup.cz
Smíchovské nákladní nádraží se promění k nepoznání!, zdroj: sekyragroup.cz

Lokalita

Smíchov City nabídne svým obyvatelům moderní bydlení v klidné lokalitě s dostatkem zeleně a zároveň na dosah centra hlavního města. Samotný Smíchov skýtá řadu příležitostí k zábavě, ale také zde naleznete sídla mnoha firem.

Leckdo se tedy bude moci do práce dopravit dokonce pěšky. Ale samozřejmostí je také výborná dostupnost mhd – metra trasy B i tramvajových linek. Do centra města, například na Václavské náměstí, se přepravíte během deseti minut.

Hledáte stavební parcelu v Praze 9? Společnost SekyraGroup nabízí 62 atraktivních pozemků.

Rohan City

Další moderní čtvrť vyroste v oblasti Rohanského ostrova na rozloze 202 000 m². První domy se zde začnou stavět již v roce 2016. I v této nové čtvrti vyrostou nejen rezidenční domy, ale také mateřská škola a domy administrativní.

Opět budou domy administrativní lemovat komunikaci na Rohanském nábřeží, aby tak chránily nové obytné domy před hlukem a prachem ze silnice. Prostory mezi obytnými domy budou tvořit zelené plochy a ulice pro pěší i auta budou lemovat stromy.

Lokalita

Rohan City bude ležet v současném prázdném území na rozhraní Karlína, Invalidovny a Libně. Opět se jedná o dokonalé umístění prakticky v centru města. I odtud se na mnohá místa dostanete pěšky nebo na kole díky cyklostezce vedoucí podél řeky Vltavy.

Z hromadné dopravy můžete využít metro trasy B – Invalidovna nebo tramvajové linky. Do centra města, pro srovnání opět na Václavské náměstí, se dostanete během pouhých 12ti minut.

Rohan city již brzy na území Rohanského ostrova, zdroj: sekyragroup.cz
Rohan city již brzy na území Rohanského ostrova, zdroj: sekyragroup.cz

Moderní a ekologické bydlení

V projektu Rohan City bude vybudováno mnoho rezidenčních domů v moderním a neotřelém provedení. Zajímavé budou například pětiboké domy s vnitřním atriem. Tyto byty na prodej v Praze budou splňovat požadavky na moderní ekologické bydlení.

Bude v maximální míře využíváno obnovitelných zdrojů energie. Vysokou kvalitu bydlení také zajistí zdravé mikroklima v každém bytě.

Bytové domy budou mít 8 až 10 podlaží, v každém domě naleznete zhruba 50 bytů o dispozicích od 1+kk až po 4+kk. V případě zájmu je možné před zahájením stavby domluvit i propojení dvou bytů a vytvoření netypického a prostorného bytu. Parkování bude řešeno podzemními garážovými stáními, kde naleznete i možnost nabíjení pro elektromobily.

V podzemních garážích se nachází rovněž parkovací místa vyhrazená pro invalidy a také vstup do budovy je řešen bezbariérově. Pro vyšší bezpečnosti i pohodlí obyvatel domu bude v prvních patrech zřízena vrátnice a zázemí pro správce domu.