Sjednání majetkového pojištění neznamená nutnou návštěvu pobočky

Klasik praví, že jednoduše není kam spěchat. Pokud jsme ale v minulosti chtěli stihnout otevírací hodiny poboček banky nebo pojišťovny, bylo prakticky nutné vzít si v práci volno. Dnešní řešení je ale mnohem jednodušší, žijeme přece v moderním světě jednadvacátého století. A platí, že v mnoha směrech žijeme online. 

Proč si potom neusnadnit některé věci, které se dají téměř obratem vyřídit právě prostřednictvím internetu? Může jít jen o pár minut našeho volného času. Žádná návštěva pobočky, osobně opravdu nikam chodit nemusíte, tedy pokud si to snad přímo nepřejete.

Rychlá a věcná dohoda je samozřejmostí

Obejdete se bez otálení a osobních otázek, které míří přímo na tělo. Naopak, pokud chcete mít pojištěný majetek, online varianta dohody si vyžádá pouze minimum osobních údajů. Jde spíše o ověření totožnosti než zvědavé dotazy. Kolik metrů čtverečních obytné plochy má nemovitost, jíž si hodláte pojistit? Z tohoto údaje se poté vypočítá roční paušál za pojistné. Jde o velmi jednoduchý mechanismus, jenž měří – jak se říká – všem stejným metrem. 

Nemusí přitom jít nutně o klasický panelákový byt nebo naopak rodinný domek na městské periferii. Rekreační domácnost nebo nemovitost, která je stále ve výstavbě, to jsou další dvě varianty. A vybavení kanceláře? Jistě, patří sem také, paleta různých variant je totiž velmi široká.

pojištěný majetek

A kolik vlastně ve finále zaplatíte?

I v tomto případě jde samozřejmě o peníze. Jinak řečeno, levnější pojistné potěší. Právě proto je zde kalkulačka majetkového pojištění, díky které budete mít hned jasno, kolik vlastně zaplatíte za svou roční pojistku. Přehled je důležitý, pokud jde o rodinné finance, platí to hned dvojnásob. Zjistěte si, proto částku za pojistné už dopředu, nezávazně a bez dalších podmínek. Později si vše v klidu rozmyslíte!