Vybíráte nová okna? Poradíme vám

Okna a dům jsou neodmyslitelnou součástí každé stavby. Bez ohledu na to, zda hledáte vhodná okna do bytu, rodinného domu, komerčního objektu či chalupy, sázejte vždy na ověřené a zavedené dodavatele oken. Pouze ti vám garantují špičkový servis, výborné ceny a další služby navrch. Pokud jste ale teprve ve fázi volby materiálů, nabízí se klasika v podobě plastu, elegantní řešení z hliníku i špaletová a dřevěná okna, jež často můžete vidět v památkových oblastech a ulicích.

Poměr cena výkon kvalita

Přesně touto kombinací vynikají plastová okna. Špičkové provedení z plastu je mimořádně odolné a nabízí vám perfektní tepelně izolační vlastnosti, a tím pádem zajímavou finanční úsporu. Plastová okna vyžadují minimální údržbu. To znamená, že je nemusíte natírat, stačí je pravidelně při úklidu otírat vlhkým hadříkem a vyhovujícím saponátem. U plastové varianty oken se smíte spolehnout na funkčnost díky moderním materiálům a precizní instalaci oken. A kdo bydlí na rušné ulici nebo nechce slyšet sousedské hašteření, bude nadšený z nízké prostupnosti hluku. Profily a těsnění se postarají o váš klid.

Vedle tradičního plastu vznikají krásná špaletová okna a jim podobná dřevěná okna. Moderní technologické postupy garantují vysokou kvalitu a snadné ovládání. Pro někoho jsou dřevěná okna klasikou, bez níž dům nebude vypadat tak útulně. Kromě vkusného designu je třeba myslet i na údržbu. Speciální povrchová úprava oken zajistí odolnost proti plísním a případným škůdcům dřeva. Také dřevěná okna mají velmi dobré tepelně izolační a protihlukové vlastnosti. Při správné péči vám vydrží skutečně dlouho.

Moderní záležitost

Hliníková okna představují současný trend, po jehož vzoru jej využívají přední developeři na svých projektech i soukromé osoby. Hliník je velmi lehký, přitom odolný a stabilní materiál, s nímž si můžete splnit sny o velkoformátových oknech. Hliníková okna jsou prakticky bezúdržbová a nerozbitná v rámu, zároveň však maximálně bezpečná a v neposlední řadě působí luxusním dojmem. Vlastnostmi předčí i své konkurenty, jen si za takové řešení oken či dveří trochu připlatíte.