Skleněné dveře v interiéru

shutterstock.com
shutterstock.com

Sklo je materiál, který v našich domácnostech nachází stále širší uplatnění. V oblasti dveří se sklo pohybuje již velice dlouho. Nejdříve se jednalo pouze o prosklené dveře. Tyto dveře byly a stále jsou velmi oblíbené. Ovšem stále se jedná o klasické dveře, kde je pouze vsazena skleněná tabule. V současnosti můžete na trhu najít také celoskleněné dveře, které se těší stále větší oblibě.

Jsou celoskleněné dveře bezpečné?

Tato otázka je první věcí, která napadne při myšlence na skleněné dveře každého z nás. Každý z nás totiž ví, jak dokáže sklo být nebezpečné a jak jsou dveře namáhanou součástí každého interiéru. Při myšlence na množství nebezpečných střepin mnoho zájemců raději zvolí jiný druh dveří. Kdyby si ovšem nejdříve prostudovali výhody dveří a jejich bezpečnostní parametry, jistě by změnili názor.

Pro výrobu skleněných dveří se totiž nepoužívá obyčejné sklo, ale speciálně upravené sklo. Taková skla mají velmi vysoké bezpečnostní parametry a jsou vysoce odolná proti poškození a rozbití. Nejčastěji se používají skla tepelně tvrzená – kalená. Všechny hrany by měly být pečlivě zabroušeny a zahlazeny, aby nemohlo dojít k žádnému poranění. Samozřejmě také záleží na kvalitě výrobce skleněných dveří. Všechny výrobce nejprve pečlivě porovnejte a soustřeďte se především na kvalitu používaného materiálu a jeho zpracování.

Skleněné dveře se nabízejí v mnoha typech

Pokud si myslíte, že by nabídka druhů skleněných dveří byla omezená, jste na omylu. Mohou být použity do všech stavebních materiálů na našem trhu. Můžete také vybírat, zda si necháte namontovat posuvné dveře nebo klasické dveřní křídlo. Případně lze zvolit i kombinaci celoskleněné stěny a skleněných dveří. Při výběru výrobce se také soustřeďte na to, aby dveře byly vybaveny systémem uzavírání, ať už se jedná o posuvné dveře nebo dveřní křídla.

Tip: Vyzkoušejte také moderní skleněné obklady do kuchyně, které mají mnoho výhod

Samozřejmostí e také široká nabídka typů skel. Můžete vybírat klasická čirá skla, barevná skla, satinovaná leptaná skla, vyřezávaná skla, probarvená skla nebo dokonce skla lepená s různobarevnou fólií včetně fotografického tisku na fólii. Pokud se rozhodujete o nákupu skleněných dveří, musíte být připraveni na to, že si sáhnete poněkud hlouběji do kapsy. Cena u základních modelů se pohybuje okolo 7 000 Kč. Čím náročnější budou vaše požadavky na kvalitu a vzhled, tím vyšší konečná cena bude.