Strojní omítání za stejnou cenu jako ruční, ale rychleji

V současné době se zvyšuje zájem o strojní omítání ze strany jednotlivců i stavebních firem. Důvodem je určitě rychlost, protože strojem se za stejný čas omítne dvojnásobně velká plocha jako při omítání ručním, navíc je možné ihned aplikovat i silnější vrstvu omítky, a to až 4 cm. Důvodem je fakt, že se strojem nanáší omítky pod tlakem, jsou tedy hutnější a mnohem méně praskají.

Cena je přitom srovnatelná jako při ručním omítání. Zatímco u strojního omítání je nutné započítat příprava stroje před použitím i po něm a také opotřebení, na druhou stranu u ručního je nutné zaplatit delší čas.

Co je možné omítat strojem

Omítací stroje jsou schopné nanášet jádrovou omítku na stěny i stropy v interiéru stejně jako vnější omítky. Aplikovat se dá i tepelně izolační omítka, a to na všechny typy zdícího materiálu, tedy nejen na cihly typu THERM, ale i na pórobeton nebo cementoštěpkové bloky či desky. Tepelně izolační omítka se nanáší všude tam, kde je důležitá větší odolnost proti změnám objemu vlivem teploty.

Stroj se dá také použít při aplikaci vnitřního i vnějšího štuku, případně finální vnější silikonová omítka. Použití stroje na omítání je efektivní zhruba od 400 m2 zdiva. Strojní omítky jsou velmi vhodnou volbou všude tam, kde potřebujete zajistit rovnou kvalitní omítku.

Horňák strojní omítání a zateplování

Jednou ze společností, která se zabývá  strojním omítáním, je firma Horňák – omítky. Ta kromě realizace dvouvrstvé štukové omítky současně nabízí i zateplování budov. Můžete si ji tak objednat na komplexní řešení pláště domu až po finální fasádu.

Pro zajištění tepelného komfortu uvnitř domu používá firma zateplovací systémy CEMIX. Jedná se o zateplování deskami z expandovaného (EPS) nebo extrudovaného (XPS) polystyrénu. Zateplením pláště domu tak ročně ušetříte tisíce na nákladech za energie.