Vázy na květiny neustále „frčí“

zdroj: ifantazie.cz
zdroj: ifantazie.cz

Uvažujete o nákupu nových váz? Potom byste měli vědět, že tuto oblast nelze jen tak lehce „smést ze stolu“. Garantujeme Vám, že pokud se na tento druh zboží skutečně zaměříte, poznáte jeho krásu stokrát jinak a rozhodnutí pak nebude vůbec snadné, jak se na první pohled mohlo zdát.

Vázy byly dříve vyhledávány zejména pro svou praktickou funkci. Jenže to už dávno neplatí! V posledních dekádách se totiž zároveň jedná o dekorativní bytový doplněk, který dokáže dodat každému interiéru punc prvotřídní elegance. Proto jsou vázy neustále velice prodávaným sortimentem zboží a tento trend se s největší pravděpodobností jen tak nezmění.

Váza jako praktický i elegantní „společník“

Ať už plánujete vázu postavit do interiéru nebo na terasu, balkon či zahradu, vždy platí, že se stane nedílnou součástí vašeho zrakového pole. Aktuálně je přitom design jednotlivých váz na velmi vysoké úrovni, záleží tak v podstatě pouze na tom, jestli preferujte klasický, anebo neotřelý vzhled. Máte-li tedy v oblibě živé či umělé květiny, existuje možnost jejich umístění v mnoha velice rozdílných nádobách.

Seženete proto nejen tradiční válce (úzké i široké), vázy s hrdlem či baňaté nádoby, ale zakoupit si rovněž lze velice netradiční tvary, které se dají verbálně popsat jen velice těžko. Pokud zkrátka v designu preferujete neotřelé nápady, právě v oblasti váz jich naleznete nepřeberné množství. To v kombinaci s nejrůznějšími barevnými vzory vytváří prostor pro experimentování, takže můžete naplno upustit uzdu své fantazii.

Napadité designové vázy, zdroj: ifantazie.cz
Napadité designové vázy, zdroj: ifantazie.cz

Je libo kameninové, keramické, skleněné či porcelánové vázy?

Pestrost váz ovšem ani zdaleka nekončí u tvarů a barev. Na výběr totiž pochopitelně máte z celé řady materiálů. Pořídit si tak můžete kameninové, keramické, skleněné či porcelánové vázy. I zde samozřejmě záleží na tom, kam chcete vázu umístit a jaký je aktuální vzhled onoho prostředí. Ne všechny materiály se totiž hodí na všechna místa.

Zaměřme se nejprve na kameninové vázy, které by se mohly s klidným srdcem přemístit z oblasti designu do oblasti sochařství. To může potvrdit snad každý, kdo má již tento výrobek doma. Stejně tak by se daly k uměleckým dílům zařadit některé moderní keramické vázy, jež vytváří v kombinaci s květinami nezaměnitelný vzhled.

Skleněné vázy zase prozáří každou místnost zajímavými světelnými efekty. Investovat přitom můžete do váz z barevného, kouřového nebo čirého skla, takže i v této jediné oblasti lze naplno uplatnit své estetické cítění. A pokud chcete zaměřit svou pozornost na porcelánové vázy, chybu rovněž neuděláte. Jak snadno lze zkrátka vylepšit stávající vzhled vašeho interiéru i exteriéru poznáte s vázami různých tvarů, barev i materiálů.