Zájem o klimatizace byl letos rekordní, potvrzuje správce katalogu InFirmy.cz

Letošní extrémní počasí přálo prodejcům a dodavatelům klimatizací. Všechny tyto subjekty zažily během jarních a letních měsíců nebývalý zájem o své produkty a služby. Potvrzují to i zkušenosti zástupců internetového katalogu firem InFirmy.cz, kteří jsou s českými firmami v pravidelném kontaktu.

Dlouhodobě vysoké teploty, které prakticky na celém území opakovaně trhaly historické rekordy, přiměly řadu českých domácností i firem k nákupu klimatizací. Zájem se přitom týkal jak realizací do novostaveb, tak i dodávek klimatizací do starší zástavby. “Velmi časté byly instalace do podkrovních bytů, které bývají vysokými teplotami postihovány nejvýrazněji,” upřesňuje jeden z trendů Pavel Sypták ze společnosti Primecore s.r.o., která katalog firem spravuje.

Firmy z oboru také potvrzují vyšší zájem zákazníků z větších měst. Ta totiž bývají horkem v letním období více ovlivněna a klimatizace v nich výrazněji přispívá ke snesitelnosti mnohdy až “exotického” počasí. Oproti předchozím letům byli zákazníci také ochotni investovat vyšší částky do kvalitnějších a dlouhodobějších řešení. To ale neznamená, že by mobilní klimatizace, které jsou jednoduchým řešením “na poslední chvíli”, přestaly být pro zákazníky zajímavé. Především v období největších veder se i letos staly hitem nejednoho internetového prodejce a mnozí z nich pak i přes rozsáhlé skladové zásoby museli oznámit kompletní vyprodání tohoto typu sortimentu.

I když tomu počasí posledních dnů nenasvědčuje, zájem o klimatizace ještě zdaleka neopadl. “Někteří zákazníci totiž již nyní poptávají montáže klimatizačních jednotek na příští rok. Sázejí i na mimosezonní slevy a akce, kterými se firmy snaží zajistit vytížení pro slabší měsíce,“ doplňuje na závěr Pavel Sypták.