3 tipy pro výběr sedací soupravy pro nerozhodné

Nastal už konečně čas vyměnit starou za novou? Řeč je o sedací soupravě, ne manželce. Výběr sedací soupravy může být obtížný a často můžete mít problém rozhodnout se pro tu správnou. Možností je tolik a poznat tu, která vám sedne nejlépe, není jednoduché. Potřebujete pomoci s výběrem? Máme pro vás 3 tipy, které vám vaše rozhodování usnadní.

1.  Velikost je to nejdůležitější

Jde totiž o to, zda se sedačka vejde do vašeho obývacího pokoje. Ujistěte se, že kolem ní zbyde dostatek prostoru pro pohyb osob. Počítat byste měli alespoň s 50 cm širokou uličkou pro pohodlný průchod. Pokud jste i tedy dobře změřili prostor, který máte pro postavení sedací soupravy k dispozici, pravděpodobně se počet modelů, ze kterých můžete vybírat, zúžil. I tak jsou možnosti ještě dost široké. Pojďme se tedy pustit do jejich zúžení.

2.  Styl musí sedět vám i vašemu interiéru

Ze zbylých sedacích souprav se zaměřte na ty, které vám designově budou pasovat ke zbytku pokoje i bytu. Dejte na svůj vkus a nebojte se kontrastů. I ty mohou interiér příjemně oživit. V pokoji laděném spíše do zemitých a méně výrazných barev se může skvěle vyjímat sytě červená nebo zelená sedačka. Pokud k ní zvolíte také vhodné doplňky, váš obývák výrazně ožije. V potaz vezměte také praktičnost pohovky. Tedy to, zda je možné ji rozložit anebo, zda má v sobě úložný prostor. Ten oceníte i v případě, že máte velký byt. 

3.  Kvalita použitých materiálů

Před posledním krokem už vám pravděpodobně zbývá jen pár sedacích souprav k posouzení. Zaměřte se tedy na materiál. Zajímejte se o výplň sedačky i o její čalounění. Z čeho je vyroben rám? Pokud budete chtít sedačku často stěhovat, měl by být rám z tvrdého dřeva nebo ještě lépe z kovu. Zajímejte se také o možnost údržby potahových materiálů a přednost dejte takové sedačce, u které je potahy možno sejmout a vypratSedací souprava se snímacími potahy vám vydrží déle a nebudete muset investovat do jejího čištění. Díky tomu můžete v budoucnu ušetřit pěkných pár tisícovek. Proto při koupi sedačky nehleďte příliš na její cenu, ale spíše na vysokou kvalitu. Díky správnému výběru sedačky nebudete muset každý rok pořizovat novou, ale vaše stará vám budou sloužit dlouho a spolehlivě.