Jak zařídit jídelnu, aby vám chutnalo?

Jídelna je často opomíjená součást bytového vybavení. Přitom je to místo, kde uspokojujete vaše chuťové buňky a často několikrát denně. S tím souvisí i pěkné a útulné prostředí. V dnešním článku vám poradíme několik tipů jak na zařídit jídelnu.

Jídelna je místo setkávání celé rodiny

Jídelní stůl(jedálenské stoly) by měl mít dostatek židlí, aby si k němu mohla zasednout celá rodina zároveň. Sice se vám asi nepodaří snídat, obědvat a večeřet pokaždé spolu, ale minimálně o víkendu je vhodné naplánovat společný oběd. Rodina by měla držet pohromadě. S tím tedy souvisí i dostatečně velký stůl, který může být rozkládací. Existují varianty, které mají uprostřed vkládací desku, která je za normálních okolností schovaná v útrobách stolu. Stůl se tak dokáže lehce přizpůsobit počtu strávníků.

Na igelitový ubrus zapomeňte

Když máte vhodný stůl, je na čase zvolit správné dekorace. V žádném případě nepoužívejte igelitový ubrus, protože pak to u vás vypadá jako v nějaké jídelně. Doporučujeme zvolit látkový ubrus na kterém jsou ještě prostírání. Vhodnou kombinací barev vytvoříte moderní jídelní stůl.

Dekorace místnosti pomocí obrazu

Do jídelny se dnes nejčastěji používají obrazy. Jaké barevné ladění zvolíte je jen na faší fantazii. Obraz doporučujeme zvolit spíše černobílý nebo sépie, žádné výrazné barvy. Existují různé velikosti obrazů od malých až po obrovské. Obecně doporučujeme raději jeden větší, který je vytištěn na plátně. Rozhodně se vyvarujte obrazů, které jsou pod sklem na lesklém papíře.

Osvětlení jídelního stolu

Stále platí, že osvětlení stolu by mělo být umístěno nad stolem. Můžete zvolit různá zajímavá designová světla. Designové svítidla LED se v dnešní době vyrábí ve spoustě zajímavých variací.