Vše potřebné pro stavbu terasy

Když si předem seženete vše potřebné na stavbu terasy, můžete se poté pustit v klidu do práce a mít vše hotové v plánovaném termínu. Je dobré si předem ověřit, že vás neminula žádná moderní vychytávka, která například pomůže k prodloužení životnosti. 

Dřevěná terasa s delší životností

Pokud si zakládáte na tom, aby terasa vydržela co nejdéle v perfektním stavu, zaměřte se na provedení správné montáže a na zajištění, aby dřevo stále osychalo a nezůstávalo dlouho vlhké. Poničení dobře odolávají distanční podložky, které jsou malé, ale zhotovené z materiálu, který bez problémů zvládne střídání teplot. Od podložek očekávejte ochranu na místech, kde se nejvíce drží vlhkost. Voda najde díky nim způsob, jak rychle zmizet z terasy, čímž dřevo schne. Současně se chrání i vruty, které se velice namáhají. Rektifikační terče se postarají, aby byl povrch pod terasou stoprocentně rovný. Využívají se na různá místa, kde se požaduje vyrovnávání, ale i po celé ploše. K dostání jsou v několika velikostech, vyberete si podle momentální potřeby. Rozdílná je i jejich výška a šroubovací provedení zajistí dorovnání na milimetry přesně. 

Vruty do dřevěných konstrukcí

Při spojování dřevěných desek a prken se doporučuje používat pouze nerezové vruty, které se dále rozdělují na terasové a na jiné dřevěné konstrukce. Na terase se drží voda, z tohoto důvodu musí vruty splňovat jiné podmínky v porovnání s druhy do jiných stavebních útvarů. Pro nerezové varianty je samozřejmostí odolnost proti korozi. Terasové typy vrutů mají speciální tvarování, dají použít opakovaně a vyznačují se vysokou pevností. Dřevo během let pracuje pod vlivem vnějšího okolí, proto se vrut musí umět vypořádat s větším tlakem a pohybem. 

Velké znalosti a zkušenosti o terasách mají na Gardina.cz, kde již vyhověli stovkám zákazníků. K plusům patří, že vám pomohou nejen s výběrem, ale také budete mít dva roky záruku.