Ať žijí otužilci

Zdravý životní styl je stále populárnější. Jsou ho plné sociální sítě a oslovuje nadšence napříč věkovými kategoriemi. To je nepochybně dobře. Zejména když si uvědomíme, že po několik generací byla běžným doplňkem čerstvě dospělých sklenička alkoholu nebo cigareta. Časy se naštěstí změnily a dneska svět obdivuje ty, kdo aktivně sportují, vyznávají životosprávu a propagují zdravý životní styl. Buďme rádi, že v dnešní době internetu jsou to tito influenceři, kteří také působí na naše děti.

Hurá do vody

Po významné vlně uplynulých let, kdy byl na špici všemožných sportů oblíbený běh, přichází na řadu jiný trend. Je to otužování. A odborníci se shodují, že je to opět trend velmi prospěšný. Otužování totiž přináší celou řadu benefitů. Nejlépe působí zejména na naši imunitu a na kardiovaskulární systém. Pustit se do otužování není žádná velká věda. Chce to jen odhodlání a trpělivost. Chybět by vám přirozeně neměla notná dávka respektu a dobrý sparingpartner, bez kterého byste se do ledové vody rozhodně vrhat neměli. Vězte, že než se poprvé ponoříte do studené lázně, budete muset podstoupit jistou přípravu. Spočívá v minimálně čtrnáctidenním omývání poloviny těla vlažnou žínkou, kterým se postupně propracujete až ke studené sprše.

Nejlepší čas začít se otužovat

Za otužováním ani letním plaváním přirozeně nemusíte vyrážet k rybníku za město. Doba covidová totiž velmi přeje pořizování vlastních zahradních bazénů. Stačí jen zvolit si tu správnou odbornou firmu, vybrat si vhodné umístění pro bazén a následně vybrat ten správný materiál a tvar bazénu. To se ze začátku může jevit jako věda, ale profesionálové poradí. Obecně platí, že nejdostupnější alternativou jsou plastové bazény. Zástupce společnosti www.rentmil.cz ovšem vysvětluje, že materiálů existuje celá řada a každému může vyhovovat něco jiného, stejně jako v případě tvaru bazénu. Rozšířené jsou obdélníky, ale netoužíte-li po velké koupací ploše, uvítáte oválné bazény či kruhové bazény. Kulatý bazén oceníte zejména pro letní radovánky s menšími dětmi nebo právě pro zmíněné otužování. Při výběru tvaru bazénu však nezapomínejte na to, že složitější tvary s sebou nesou i komplikace s čištěním či zakrytím bazénu.

Plánujete-li bazén využívat naplno co nejvíce měsíců v roce, vyplatí se investovat do moderních materiálů s garancí kvality a dlouhé životnosti. Stejně tak byste neměli šetřit na příslušenství v podobě například praktického zastřešení, jež vám ušetří spoustu zbytečné péče okolo vody či vybírání napadaných lístků. Svěřte se do rukou odborníků a vsaďte na nový bazén – vyplatí se ekonomicky, podpoří vaše zdraví a v těch nejteplejších měsících se stane útočištěm všech členů rodiny pro zábavu i relaxaci.