Levný plyn: 5 důvodů, proč srovnat ceny dodavatelů online

shutterstock.com
shutterstock.com

Také si stěžujete na to, že ceny plynu jsou až neúnosně vysoké před nadcházející topnou sezónou? Pokud topíte výhradně plynem, mohou být roční náklady vysoké. Co s tím tedy lze dělat? Ideální je, pokud si provedete u ceny plynu srovnání na internetu a zjistíte tak, zda by nebylo vhodné přestoupit k jinému dodavateli. Srovnání cen plynu je dobré provést hned z několika důvodů.

Rychlost srovnání různých nabídek

V první řadě si snadno z domova zjistíte, zda nyní dostáváte levný plyn, nebo za něj naopak platíte příliš. Právě jednoduchost a rychlost srovnání díky internetovým srovnávačům je velkou výhodou. Nemusíte složitě zjišťovat jednotlivé nabídky distributorů.

Pozor na to, že na změnu dodavatele máte právě nejvyšší čas, ať stihnete hlavní topnou sezónu již s nižšími sazbami od nového dodavatele.

Jednoduché zjištění na základě spotřeby plynu

Pokud si chcete provést u ceny plynu srovnání, stačí zadat jen minimum údajů, včetně spotřeby plynu (vše naleznete na faktuře). Během chvilky pak zjistíte, zda se ve vašem regionu nenachází společnost s produktem, který by pro vaši domácnost byl výhodnější nežli stávající.

Možnost okamžitého objednání

Abyste měli levný plyn co nejrychleji, můžete si na základě provedeného srovnání online zařídit i samotný přechod k jinému dodavateli. Stačí vyplnit smlouvu, která vám po žádosti přijde na email a odeslat ji zpět poštou.

Nemusíte řešit výpověď ze stávající smlouvy

Při přechodu k jinému dodavateli, který vám zajistí levný plyn, musíte myslet také na výpověď smlouvy u stávajícího dodavatele. Abyste se vyhnuli situaci, kdy budete za dodávku platit současně oběma dodavatelům (paradoxně lze mít uzavřeno více smluv na stejné odběrné místo), svěřte zajištění výpovědi a přechod přímo novému dodavateli, a to na základě plné moci.

Zajistíte si dodávku levnějšího plynu a ušetříte

Srovnáním cen plynu si zajistíte, že napříště budou faktury za plyn mnohem nižší nežli nyní. Dá se tak ušetřit až několik tisíc korun ročně, což už určitě stojí za vážnou úvahu. Srovnání ceny plynu a následná změna dodavatele je záležitostí, která opravdu dokáže snížit vaše náklady na provoz domácnosti.

Jeden komentář
  1. Je pravda, že se srovnání vyplatí…Dá se ale srovnávačm věřit? Nemají to jen dodavatelé upravené pro sebe? Jsme z toho opravdu trochu na rozpacích…

Komentáře jsou uzavřeny.