Bez jakých čisticích prostředků se v domácnosti neobejdete?

shutterstock.com
shutterstock.com

Úklid je velice nepopulární činností. Asi se najde jen málo nadšenců, kteří by s radostným úsměvem na tváři uklízeli. Většina z nás má ráda pouze výsledek této nezáživné činnosti – tedy uklizený, čistý a útulný domov. Naštěstí žijeme v moderní době, takže existuje řada pomocníků, kteří nám úklid usnadní. Čím vším svou domácnost vybavit?

Chcete se spolehnout na profesionály? Ani v tomto případě se bez čistících prostředků neobejdete

Jste pracovně vytíženi a plánujete péči o pořádek ve vaší domácnosti svěřit profesionálům? Ani tehdy se však neobejdete bez řady potřeb. Některé úklidové firmy, například LidskáSíla.cz, s sebou žádné vlastní prostředky nenosí. Důvod je prostý. V každé domácnosti je položena podlaha z jiného materiálu.

Taktéž nábytek má povrch z různých materiálů. Prostě každá domácnost má svá specifika. Proto Lidská síla při pravidelném úklidu využívá čistící prostředky, které máte doma a které budou vhodné pro použití na zařízení vašeho bytu. Stejně tak použije profesionální uklízečka váš vysavač, vaše hadry i houbičky.

Takže i když neplánujete strávit polovinu života úklidem svého domova, základní vybavení si stejně budete muset pořídit. Jen na vás už záleží, jak často ho budete používat vy a jak často tuto činnost svěříte raději někomu jinému třeba jen na jednorázový úklid.

Pomůcky pro čištění

Při úklidu se neobejdete bez mechanických pomůcek. Těmi základními jsou smetáček a lopatka, mop, kýbl na vodu a hadr na podlahu. Mytí skleněných ploch usnadní stěrka na okna.

Žádná domácnost se pochopitelně neobejde také bez vysavače, který se využívá nejen pro luxování koberců. Velmi účinně také odstraňuje prach ze sedacích souprav i z matrace postele, nebo například z knih.

Vybavení bytu se liší, stejně jak potřebné čistící prostředky, zdroj: shutterstock.com
Vybavení bytu se liší, stejně jak potřebné čistící prostředky, zdroj: shutterstock.com

Univerzální pomocník při mytí kuchyně i koupelny je houbička, kterých se vyplatí mít doma vždy malou zásobičku. Samozřejmostí je dostatek hadříků pro utírání prachu z různých povrchů. Ideální jsou hadry z mikrovlákna.

Při mokrém mytí a používání čistících prostředků se vyplatí chránit kůži na rukou. Nezapomeňte proto také na gumové rukavice.

Prach se nevyhýbá ani výše položeným místům, usazuje se i všude tam, kam nevidíte ani nedosáhnete. Proto si pořiďte stabilní stoličku nebo štafle, které vám umožní dosáhnout úplně všude a nevynechat jediný kout.

Čistící prostředky

Práci výrazně usnadňují vhodné čistící prostředky. Především je oceníte při odstraňování mastnoty, ale také při leštění skleněných povrchů.

V kuchyni nesmí chybět:

  • prostředek na nádobí
  • prostředek k čištění trouby a sporáku
  • dezinfekční prostředek na pracovní plochu linky

Dalším místem náročným na úklid je koupelna, tady využijete:

  • čistící prostředek na mytí koupelny – pro mytí umyvadla a vany
  • dezinfekční a čistící prostředek na wc

Dále neopomeňte pořídit:

  • prostředek na podlahu
  • šetrný prostředek na nábytek a sedačku – podle materiálu vašeho nábytku
  • prostředek pro leštění oken, sprchového koutu a dalších skleněných povrchů na nábytku a podobně